تالار جدید

در پایان معاملات خرداد ماه ۹۹، شاخص کل نسبت به اردیبهشت ماه، ۷۷ / ۲۸ درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، در پایان معاملات خرداد ماه ۹۹،  شاخص کل با ۲۸۳۸۶۸ واحد افزایش نسبت به اردیبهشت ۹۹، به رقم ۱۲۷۰۶۲۷ واحد رسید  که ۷۷ / ۲۸ درصد افزایش را نشان می دهد.

شاخص بازار اول با ۲۲۹۶۹۱ واحد افزایش به رقم ۹۵۷۰۱۰ واحد بالغ شد و شاخص بازار دوم با ۴۸۲ واحد افزایش عدد ۲۴۵۵۴۱۷ واحد را تجربه کرد و به ترتیب با ۵۸ / ۳۱ درصد و ۴۶ / ۲۴ درصد افزایش نسبت به ماه قبل مواجه شدند.

همچنین شاخص کل هم وزن با ۸۷۲۱۸ واحد افزایش روبرو شد و به رقم ۴۰۹۲۴۳ واحد رسید و با ۰۸ / ۲۷ درصد افزایش نسبت به ماه قبل همراه شد.

در سومین ماه از بهار۹۹، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۷۱۹۹۹۹ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به اردیبهشت ماه ۳۱ درصد کاهش یافته است.

در ضمن تعداد ۱۶۶۴۰۸ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۲۲ میلیون و ۴۱۶ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۲۲ درصد و ۲۶ درصد کاهش را نسبت به ماه گذشته تجربه کرد.

این درحالی است که تعداد ۴۶۹۷ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل ۶۰۹۱۵ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت به ترتیب با ۶ / ۹ درصد و ۱۷ درصد کاهش نسبت به ماه  گذشته همراه شد.

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۴ میلیون و ۵۴ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل ۴۵۳۹ میلیارد ریال معامله شد و به ترتیب  ۴۰ درصد و ۳۹درصد کاهش نسبت به اردیبهشت ماه داشته است.

همچنین در بازار مشتقه، تعداد ۶۵۳ هزار قرارداد به ارزش ۹۲۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب  با  ۱ / ۲۵  درصد و ۷ / ۱۲ درصد کاهش نسبت به ماه گذشته همراه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار