دلار، طلا

بازارهای آسیایی در ساعات معاملاتی امروز با روند افزایشی مواجه شد .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر پابرجا بودن توافق ضمنی این کشور با چین در ماه های گذشته، موجب رشد شاخص ها در بازارهای جهانی شد.

بر اساس این گزارش، اظهارات رئیس جمهور آمریکا موجب رشد شاخص آسیا پاسفیک در معاملات امروز شد و این متغیر را با رشد ۰.۷ درصدی همراه کرد در حالی که شاخص بلوچیپ چین روند صعودی ۰.۳ درصدی را از آن خود کرد.

پیتر ناوارو، مشاور اقتصادی کاخ سفید در روزهای گذشته اعلام کرده بود که این توافق دیگر به پایان رسیده است در حالی که دیروز رئیس جمهور آمریکا این اظهارات را نقض کرد.

به این ترتیب ، در بازار هنگ کنگ شاخص اصلی بورس این کشور با رشد یک درصدی رو به رو شد و شاخص کاسپی کره جوبی هم ۰.۵ درصد مثبت شد و نیکی ژاپن نیز ۰.۸ درصد افزایش داشت.

این در حالی است که، در بازار طلا نیز روند صعودی این فلز گرانبها به چشم می خورد.

به نظر می رسد، رشد قیمت طلا ناشی از تضعیف دلار بوده است و به این ترتیب، طلا روزهای خوبی را در پیش خواهد داشت. موسسه مالی گلدمن ساکس در این بین، ضمن ارائه پیش بینی از قیمت طلا اعلام داشت که تا سه ماه آینده این فلز گرانبها به ۲ هزار دلار در هر اونس خواهد رسید.

قیمت نفت نیز در معاملات امروز با روند منفی همراه شد و به این ترتیب، قیمت نفت سبک آمریکا با افت ۰.۲ درصدی رو به رو شد و به هر بشکه ۴۰ دلار و ۶۴ سنت رسید و قیمت نفت برنت نیز با کاهش ۱۳ سنتی به هر بشکه ۴۳ دلار معامله شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test