زنجان

امروز ۳ تیر ماه ۹۹ ، مراسم آغاز عملیات اجرایی تالار منطقه ای بورس تهران در زنجان با حضور علی صحرائی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران و تنی چند از مقامات استان زنجان و اصحاب رسانه این استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، در ابتدای این مراسم، علی صحرائی،مدیرعامل بورس تهران به ویژگی های این پروژه اشاره کرد و گفت: پس از اتمام پروژه ساختمان جدید بورس واقع در منطقه سعادت آباد تهران، این ساختمان با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی، مکان مناسبی برای پشتیبانی دیتا سنتر بورس کشور است و با سرمایه ای به مبلغ ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

وی افزود: به  واسطه آزاد سازی سهام عدالت به فرمان مقام معظم رهبری و پیش بینی افزایش سهامداران به بیش از ۴۹ میلیون نفر، نیاز به زیر ساخت فنی و پشیبانی دیتا سنتر می باشد که این پروژه به همین منظور احداث می شود.

مدیرعامل بورس تهران به افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه در استان زنجان اشاره کرد و گفت:  ساخت این پروژه در استان زنجان بواسطه منابع طبیعی  و حضور نیروی کار جوان می تواند بر ضریب نفوذ بازار سرمایه بیفزاید و به اشتغالزایی و حضور بیشتر شرکت های استان در بورس کمک شایانی کند.

صحرائی توصیه کرد: با توجه به استقبال عموم از بازار سرمایه، مردم از پس انداز خود برای سرمایه گذاری استفاده کنند و در صورت نداشتن آگاهی و دانش مالی کافی،به طور غیر مستقیم و از طریق صندوق های سرمایه گذاری اقدام به سرمایه گذاری کنند، زیرا این صندوق ها تحت نظارت مدیریت تخصصی و سازمان بورس بوده و اصول سرمایه گذاری مانند متنوع سازی و پوشش ریسک را رعایت می کنند.

لازم به ذکر است که این پروژه در زمینی به مساحت ۱۰۷۴ متر مربع با زیر بنای ۵۳۱۲ متر مربع و مجموعا ۸ طبقه احداث می شود. همچنین این ساختمان دارای ۵ طبقه روی زمین ، ۳ طبقه زیرزمین به علاوه نیم طبقه و همکف است. ضمن اینکه تالار بورس زنجان در طبقه چهارم این ساختمان مستقر می شود. همچنین این پروژه جهت پوشش بازار سرمایه استان و نهادهای مرتبط بازار سرمایه شامل بانک، بیمه و شرکت های کارگزاری و سایر نهادهای مالی در نظر گرفته شده است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار