بازار

افزایش میزان مبتلایان به ویروس کوید ۱۹ در کشور آمریکا، نگرانی ها را به اجرای قرنطینه ای جدید از سوی دولت این کشور بیشتر کرده و این امر علاوه بر اعمال تهدید بر فعالیت های اقتصادی، موجب افت شاخص ها در آخرین روزمعاملاتی هفته شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در آخرین روز معاملاتی هفته در بازار وال استریت، رشد تعداد بیماران بستری در بیمارستان های آمریکا موجب تشدید نگرانی به بازگشت اقتصاد این کشور به روزهای رکود شد و به این ترتیب، موجب کاهش دوباره شاخص های وال استریت شد.

به این ترتیب،شاخص داوجونز با افت ۲.۸ درصدی همراه شد و شاخص اس اند پی هم کاهش ۲.۴ درصدی را از آن خود کرد و شاخص نزدک هم افت ۲.۶ درصدی را تجربه کرد.

با ثبت روند منفی در آخرین روز معاملاتی هفته، میانگین افت شاخص داوجونز در دو هفته اخیر به ۳.۳ درصد رسید ، اس اند پی ۲.۹ درصد و نزدک هم ۱.۹ درصد منفی شدند.

کارشناسان معتقدند افزایش میزان مبتلایان به کوید ۱۹ موجب می شود تا دولت دوباره قانون منع رفت و آمد را اجرا کند و به این ترتیب بسیاری از فعالیت های اقتصادی از رونق می افتند و اقتصاد این کشور دوباره به روزهای رکود باز میگردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =
test