بورس انرژی

پس از انتقال و گشایش نماد شرکت بورس انرژی به بورس اوراق بهادار تهران، معاملات این شرکت از روز جاری در تالار شیشه ای آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسسرمایه (سنا)، امروز شنبه هفتم تیرماه ۱۳۹۹ نماد معاملاتی شرکت بورس انرژی ایران برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و با حضور سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی و علی صحرایی مدیر عامل بورس تهران بطور نمادین  بازگشایی شد.

نماد معاملاتی "انرژی۳" در بخش فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط، گروه فعالیت های کمکی واسطه گری های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی، و طبقه فعالیت های مرتبط با اوراق بهادار به عنوان پانصد و سی و نهمین شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفته است.

گشایش رسمی این نماد معاملاتی در حالی به فردا یکشنبه موکول شد که پس از کشف قیمت در نماد معاملاتی "انرژی۳"، نماد معاملاتی "انرژی۱" مربوط به نهادهای مالی بورس انرژی و نماد معاملاتی "انرژی۲" مربوط به فعالان بورس انرژی نیز آماده انجام معامله خواهند بود.

بر این اساس بازگشایی این نماد معاملاتی از طریق حراج ناپیوسته با اعمال یک مرحله پیش گشایش شروع و با اجرای حراج ناپیوسته پایان می یابد.

پس از این مرحله در زمان باقی مانده تا پایان جلسه معاملاتی و در دامنه نوسان مجاز روزانه قیمت انجام می شود. قیمت مرجع در دوره حراج پیوسته، قیمت کشف شده از طریق حراج ناپیوسته است. همچنین محدودیت حجمی سفارشهای وارده به سامانه برای نماد معاملاتی مذکور ۰۰۰ر۱۰۰ سهم می باشد.

 بورس انرژی با نماد «انرژی» با سرمایه ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون سهم در بورس تهران گشایش نماد شد و با ورود آن تعداد شرکت های پذیرفته شده  فعال در بورس اوراق بهادار به ۳۳۶ شرکت رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی