ای سی ام

سازمان بورس و اوراق بهادار در نظر دارد دوازدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) را به صورت مجازی در تاریخ‌های ۲۴ و ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ و ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ برگزار کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، سازمان بورس و اوراق بهادار در نظر دارد دوازدهمین دوره بین المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) را به دلیل پاندمیک شدن ویروس کرونا و حفاظت از سلامت مدعوین و پیشگیری از خطرات احتمالی، به صورت آنلاین برگزار کند.

این رویداد به مدت ۱۱ سال با همکاری بانک توسعه اسلامی (IDB) و موسسه تحقیقات و آموزش اسلامی (IRTI) – بازوی آموزشی IDB - برگزار شده است.  

این در حالی است که، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه جهت حفظ سلامت کلیه شرکت‌کنندگان، سازمان بورس در نظر دارد تا این دوره را برای نخستین بار به صورت مجازی برگزار کند.

موضوع اصلی این دوره «رویکرد مناسب در برابر مسائل نوظهور مالی اسلامی» است و مباحث اصلی نیز شامل: فین تک و بازار سرمایه اسلامی، «حاکمیت، جامعه و محیط (ESG)» و «سرمایه‌گذاری مسئولانه اجتماعی (SRI)» در بازار سرمایه اسلامی، شرکت‌های کوچک و متوسط بازار سرمایه، امور مربوط به نوآوری و قانونگذاری، و الگوهای کارای انتشار صکوک دولتی خواهد بود.

بیش از یک دهه از برگزاری بدون وقفه این دوره در بازار سرمایه ایران می‌گذرد و این دوره، جایگاه و اعتبار بین‌المللی خود را به دست آورده است.

 از این رو، برای نخستین بار تعدادی از انجمن‌ها و دانشگاه‌های معتبر و شناخته‌شده بین‌المللی از این رویداد حمایت مالی کرده‌اند، از جمله: مرکز تحقیقات بین‌المللی اقتصاد و دارایی اسلامی مالزی (IRCIEF)، دانشگاه زعیم استانبول (IZM) ترکیه، انجمن متخصصان امور مالی اسلامی (AIFP) قزاقستان، اخبار مالی اسلامی(IFN) به عنوان «همکار رسانه‌ای» و نیز دانشگاه امام صادق (ع) و انجمن امور مالی اسلامی ایران.

تا کنون بیش از ۵۰۰ اندیشمند خارجی از بیش از ۴۰ کشور مسلمان و غیر مسلمان خارجی در این دوره‌ها شرکت کرده و از تجربیات فقه پویای شیعه جعفری در بازار سرمایه اسلامی بهره‌مند شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه