عربی

بازار عربستان در معاملات امروز با افزایش شاخص اصلی همراه شدند در حالی که قیمت سهام گروه بانکی و خدمات مالی با روند افزایشی همراه شده است و تمامی بورس های منطقه حوزه خلیج فارس نیز معاملات مثبتی را به ثبت رسانده اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)،شاخص اصلی بورس عربستان در معاملات امروز با رشد ۰.۶ درصدی همراه شد در حالی که قیمت سهام بانک الراجی با رشد ۰.۵ درصدی رو به رو شد و قیمت سهام بانک ریاض نیز رشد یک درصدی را از آن خود کرد.

تلاش حکومت عربستان برای حمایت از شرکت های خصوصی و سرمایه گذاران در زمان پاندمیک شدن ویروس کرونا ادامه دار شده و این حکومت تمامی سعی خود را بری حفظ و پابرجا نگاه داشتن این فعالیت های اختصاصی به خرج داده است .

اما در بازار قطر، شاخص اصلی بورس این کشور با افت یک درصدی همراه شد و در این میان بیشترین میزان کاهش به موسسه خدمات مالی مصرف الرایان تعلق گرفت که با کاهش ۱.۵ درصدی قیمت سهام رو به رو شده بود و پس از آن بانک ملی قطر نیز کاهش ۱.۱ درصدی سهام خود را نظاره گر شد .

این در حالی است که، بانک مصرف الرایان و الخلیجی در روز پنجشنبه اعلام داشتند که در حال مذاکره برای ادغام هستند و به این ترتیب یک شرکت هلدینگ مالی به ارزش ۴۵ میلیارد دلار آمریکا تولد خواهد شد.

به این ترتیب، در بورس ابوظبی شاخص اصلی این کشور با رشد ۰.۱ درصدی رو به رو شد و قیمت سهام شرکت آکوآکالچر نیز با رشد ۳.۳ درصدی همراه شد و بانک فرست ابوظبی نیز با رشد ۰.۴ درصدی قیمت سهام رو به رو شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل