غریب پور

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران: شرکت ملی صنایع مس، امسال افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد تومانی را پیش رو دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور افزود: شرکت ملی صنایع مس، امسال افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد تومانی در مجمع سالانه را پیش رو دارد و این شرکت به دنبال افزایش سرمایه، ۱۰ طرح جدید را تا پایان سال جاری راه اندازی می‌کند.
وی اضافه کرد: شرکت ملی صنایع مس با هدف ایجاد ظرفیت ۴۳۰ هزار تن مس محتوا و ۵۵۰ هزار تن کاتد، ۲۱ طرح توسعه‌ای تا پایان سال ۱۴۰۳ تعریف و اجرایی کرده است.
غریب پور ادامه داد: با توجه به اهمیت طرح‌های توسعه‌ای این شرکت در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال، موضوع افزایش سرمایه را در برنامه قرار داده و در مجمع سالانه تصویب خواهیم کرد تا طرح‌ها بدون مواجهه با کمبود اعتبار، در موعد مقرر راه اندازی شوند.

سرمایه گذاری ۳۳.۷ هزار میلیارد تومان طرح تا ۱۴۰۳
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به میزان سرمایه گذاری‌های طرح‌های توسعه صنعت مس تا ۱۴۰۳ گفت: مجموع سرمایه گذاری این طرح ها، ۳۳ هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان بوده که تا پایان سال ۹۸، حدود ۹ هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی ادامه داد: در اردیبهشت امسال، طرح‌های توسعه خاتون آباد شامل توسعه ذوب، کارخانه اکسیژن، انبار کنسانتره و کارخانه اسیدسولفوریک، توسط رئیس جمهور به صورت ویدیوکنفرانسی افتتاح شد.

برنامه طرح‌های افتتاحی سال ۹۹
غریب پور با اشاره به طرح‌های قابل افتتاح صنعت مس تا پایان امسال گفت: طرح تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ دره آلو، هیپ لیچینگ سونگون، آهک اهر، طرح جامع آب، طرح جامع برق، احداث زیرساخت‌های انتقال اسید سرچشمه و خاتون آباد به بندرعباس و طرح توسعه معدن سرچشمه، از جمله این طرح هاست.
وی افزود: تجهیز ناوگان بارگیری و باربری معادن سرچشمه و میدوک، تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ ایجو و همچنین، احداث ورزشگاه در شهرستان‌های کرمان، رفسنجان و شهربابک، از دیگری طرح‌های پیش بینی شده برای راه اندازی تا پایان امسال است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع