چین

بیشترین رشد روزانه بازار سهام چین در یک سال گذشته رقم خورد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در حالی که در روز گذشته بیشترین میزان رشد بازار سهام چین در یک جلسه معاملاتی به ثبت رسید اما سرمایه گذاران کم ریسک همچنان به دلیل تجربه تلخ سال ۲۰۱۵ میلادی، از بازار این کشور اجتناب می کنند.

بر اساس این گزارش، کارشناسان معتقدند حمایت های بانک مرکزی این کشور از بازار سهام چین و همچنین پیش بینی ادامه روند صعودی شاخص ها دراین کشور مهم ترین دلیل رکورد روزانه بازارهای چین بوده است.

این درحالی است که، روزنامه محلی این کشور نیز با تیتری جنجالی،هیجان ها را نسبت به حضور سرمایه گذاران پرریسک در بازار بیشتر کرده است.

به این ترتیب، در صفحه اول روزنامه دولتی   ChinaSecuritesTimes تیتر درشتی مبنی بر  "حفظ بازار سهام گاوی در چین در حال حاضر مهمتر از همه چیز است" به طرز عجیبی خودنمایی می کند.

بر این اساس، شاخص شانگهای چین در معاملات روز گذشته با رشد ۵.۷ درصدی توانست بیشترین میزان رشد روزانه را نسبت به یک سال گذشته به ثبت برساند.شاخص CSI نیز با رشد ۶ درصدی همراه شد و شاخص بورس هنگ کنگ نیز روند مثبت ۳.۸ درصدی را از آن خود کرد.

مارک ویلیامز، تحلیل گر ارشد موسسه سرمایه گذاری کپیتال اکونومیک، درا ین خصوص اظهار داشت: کشور چین در تحریک رسانه های جمعی و رشد بازار سهام پیشینه تاریخی دارد اما تجربه ثابت کرده است این داستان ختم به خیر نخواهد شد.در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز دقیقا با همین موقعیت بازار سهام این کشور رشد کرد اما در پایان به تلخی ختم شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل