ابوترابی

با صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک رهنی بانک مسکن به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران در هفته جاری عرضه می شود.

غلامرضا ابوترابی با اعلام این خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) افزود: مطالبات رهنی مبنای انتشار این اوراق تعداد ۲۴ قسط از ۱۳۷,۰۱۰ پرونده تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن است که به شرکت واسط مالی فروردین پنجم واگذار می شوند و سپس با انتشار این اوراق، منابع مالی مورد نیاز بانک مسکن برای اعطای تسهیلات جدید تامین می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: صکوک رهنی بانک مسکن با نرخ ۱۶ درصد، عمر ۲ ساله و پرداخت های هر سه ماه یکبار از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه می شود.

وی اظهار داشت: ضامن و عامل وصول این اوراق، بانک مسکن است و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه بانک مسکن است. ضمناً، شرکت کارگزاری بانک مسکن عاملیت فروش و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عاملیت پرداخت این اوراق را بر عهده دارند.

ابوترابی افزود:  این دومین باری است که بانک مسکن اقدام به تامین مالی از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می کند. اولین صکوک این بانک در تیر ماه ۱۳۹۵ تحت ساختار رهنی با حجم ۳ هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه منتشر و در تیر ماه سال ۱۳۹۷ پس از پرداخت قسط آخر و مبلغ اسمی اوراق سررسید شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه