کتاب

در این کتاب سعی شده به نحوی ساده و خلاصه، اهم اطلاعاتی که یک فرد در بدو ورود به بازار سرمایه نیاز دارد به صورت اجمالی و با رعایت پیوستگی و منطق ارتباطی توضیح داده شود و تلاش شده ضروری ترین نیازهای آموزشی و متداولترین سوالات افراد تازه وارد به بازار در قالبی ساده همراه با مثال‌هایی ساده بیان شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، ترویج فرهنگ سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و به طور ویژه بازار سهام، چند سالی است که در دستور کار متولیان بازار سرمایه کشور قرار گرفته است. باوجود سابقه نسبتاً طولانی تاسیس بورس در ایران، هنوز بخش زیادی از مردم با مفاهیم اولیه بازار سهام، به عنوان ساده ترین ابزار مالی آشنا نیستند.

 این ناآشنایی با مفاهیم پایه‌ای باعث شده است که بازار سرمایه برای بسیاری هیچ مفهموم و معنایی نداشته باشد و یا آن را محلی برای ثروتمند شدن یا ورشکست شدن های مبتنی بر شانس و اقبال بدانند. این طرز فکر نتیجه‌ای جز دوری عموم مردم از این بازار نداشته و در عوض به رونق بازارهای غیرمولدی مانند ارز، سکه یا شبکه های هرمی و جذب مردم به سمت این بازارها منجر شده است.

کتاب «بورس یار راهنمای مقدماتی برای ورود به بازار سرمایه» تالیف میثم ساریان در ۱۲۰ صفحه توسط انتشارات آراد کتاب منتشر شده است.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۶۴۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۶۲۷ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری