زنگنه

وزیر نفت گفت: با افزایش ۱۰ درصدی ضریب بازیافت در میدان مشترک آزادگان جنوبی، تولید از این میدان ۲.۷ میلیارد بشکه و درآمد بیش از هزار میلیارد دلار بالا می رود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، بیژن زنگنه امروز (دوشنبه) در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان آزادگان جنوبی با اشاره به اینکه این محدوده میدان رزم برادران و فرزندان بزرگ ملت ایران بوده و برای همه ملت ایران خاطره انگیز است، ادامه داد: اکنون ما جای پای شهیدان می گذاریم.  

وی افزود : به برکت آن خون ها است که می توانیم بر منابع خود در مناطق مرزی حاکمیت داشته باشیم و باید در این زمینه به مسئولیت های اجتماعی توجه ویژه ای شود. ایران از تولید ۷۰ هزار بشکه نفت در غرب کارون به ظرفیت ۴۰۰ هزار بشکه دست یافته است.  

وزیر نفت اضافه کرد: شاخص فعالیت در میادین مشترک را باید در غرب کارون و پارس جنوبی ببینیم. البته در سایر میادین مشترک نیز اقدام شده و تا پایان دولت به نتیجه می رسد.

وی به موضوع افزایش ضریب بازیافت از میادین نفتی اشاره کرد و افزود: باید از این ثروت درست استفاده کنیم و ثروت ملت هدر نرود.   به گفته زنگنه به همان میزان که به میادین مشترک حساس هستیم باید  به ضریب بازیافت نیز حساس باشیم.

وزیر نفت با اشاره به اینکه ۲۷ میلیارد بشکه نفت درجا در میدان مشترک آزادگان جنوبی وجود دارد، اما حداکثر برداشت ما کمتر از ۱.۵ میلیارد بشکه است، گفت: تا زمانی که در وزارت نفت حضور داشته باشم از افزایش ضریب بازیافت کوتاه نمی آیم زیرا این ثروت کشور است.

وی ضمن تاکید بر اینکه می توانیم ۶ درصد ضریب بازیافت در این میدان را به ۱۶ درصد افزایش دهیم، گفت: این به معنای افزایش ۲.۷ میلیارد بشکه تولید نفت از آزادگان جنوبی است و بالای هزار میلیارد دلار درآمد برای کشور ایجاد می کند. در توسعه فرزاد B قرارداد مشارکت در تولید با هندی ها وجود نداشته و چنانچه من قرارداد مشارکت در تولید ببندم در مجلس باید پاسخگو باشم.  

وزیر نفت با بیان اینکه موضوعاتی مطرح می شود که حتی یک ورق کاغذ برای اثبات ادعا وجود ندارد، افزود: به هیچ کشور خارجی علاقه ویژه ای ندارم و چنانچه با طرف های خارجی صحبت می کنم به دلیل منافع ملت ایران است.  

 
 
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان