برق ابادان

روز جاری عرضه اولیه ۱۲ درصدی سهام تولید نیروی برق آبادان در بورس تهران انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایبِنا، بر اساس برنامه اعلام شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران، روز جاری ۱۲ درصد از سهام تولید برق نیروی تهران در بورس تهران عرضه اولیه و طی آن ۳۰۰ میلیون سهم «۲۵۰ میلیون سهم در روز عرضه اولیه و ۵۰ میلیون سهم روز بعد عرضه به صندوق های سرمایه گذاری» با محدوده قیمتی ۱۴۷۰ تا ۱۵۵۰ تومانی و سهمیه ۲۰۰ سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی واگذار می شود.

براساس این گزارش، هر چند نقدینگی لازم برای خرید ۲۰۰ سهم «آبادا» حدود ۳۱۱.۵ هزار تومان است اما طبق تجربه عرضه های اولیه قبلی و به دلیل استقبال سرمایه گذاران، سهمیه و نقدینگی کمتر از رقم اعلام خواهد بود. در صورت استقبال ۳.۵ تا ۵ میلیون نفر تعداد ۵۰ تا ۷۱ سهم به هر کد «حدود ۷۸ هزار تا ۱۱۱ هزار تومان» به هر کد تخصیص خواهد یافت.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام ۹ شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان و رایان هم افزا به ترتیب در ۲۰ و ۲۷ فروردین، ۱۰ و ۳۱ اردیبهشت، ۷ خرداد، ۴، ۱۱، ۱۸ و ۲۵ تیر عرضه اولیه شده اند و تولید برق نیروی آبادان دهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار