خانزاده

مدیرعامل کارگزاری ملل پویا اظهار داشت: بورس املاک و مستغلات و امتیازات، اهرمی برای اصلاح، تعادل و شفاف سازی قیمت ها در بازار مسکن خواهد بود.

کمال خانزاده در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با اشاره به راه اندازی بورس املاک و مستغلات و امتیازات به عنوان پنجمین بورس کشور گفت: برای کشور ما که بیشترین ارزش دارایی اشخاص حقیقی و حقوقی متعلق به املاک است، نیاز به راه اندازی چنین بورسی به خوبی احساس می شود.

وی ادامه داد: راه اندازی این بورس کمک شایانی به نقدشوندگی دارایی مازاد سازمان ها می کند، به طوری که می توانند منابع بدست آمده را صرف اتمام پروژه های نیمه تمام خود کنند، همچنین یک اهرم برای رونق بازار مسکن خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: متاسفانه نرخ تورم، رشد نرخ ارز و عوامل دیگری باعث شده تا افزایش بی رویه نرخ مسکن را شاهد باشیم، به عقیده بنده راه اندازی چنین بورسی به شفافیت و تعادل قیمت ها منجر خواهد شد.

مدیرعامل کارگزاری ملل پویا، در ادامه به افزایش درصد سهام شناور آزاد شرکت های دولتی در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: این اقدام یک گام موثر در جهت عمق بخشی و تامین مالی شرکت ها از طرف بورس خواهد بود اما بهتر است در یک بازه مشخص، به ترتیب و بر اساس کشش بازار این کار انجام شود تا خللی در روند معاملات ایجاد نشود.

خانزاده در خصوص روند بازار سرمایه هم  گفت: با توجه به برنامه های حمایتی دولت، رشد بازار سرمایه همچنان با شیب کمتر صعود ادامه خواهد داشت، هرچند اگر برخی شرکت ها تجدید ارزیابی دارایی انجام دهند ممکن است شیب صعود کمی بیشتر شود.

وی خاطر نشان کرد: ارقام بالای مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بازارهای مسکن، خودرو، طلا و ... همچنین رشد بی رویه نرخ دلار باعث شده تا موج سهامداران نوپا وارد بازار سرمایه شوند، بنابراین این تزریق منابع هم دلیلی برای ادامه رشد بازار است.

مدیرعامل کارگزاری ملل پویا  با ارائه یک پیشنهاد در خصوص عرضه های اولیه بیان کرد: بهتر است عرضه های اولیه با حجم اندک تنها در اختیار سهامداران جدید الورود یا افرادی که پرتفویی کمتر از  ۱۰۰ میلیون تومان دارند قرار بگیرد؛ چرا که افرادی که پرتفوی سنگین ترین دارند فورا اقدام به فروش عرضه های اولیه کم سهم می کنند اما سهامداران نوپا آنها را ارزنده تر می دانند و آن را حفظ می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه