وسخراج

شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی در حالی با نماد «وسخراج» در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است که بررسی پرتفوی این شرکت نشان از دارا بودن سهام ۳۶ شرکت از صنایع مختلف فلزات اساسی، بانکی، پالایشگاهی، خودرو با ارزش روز بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی تا اول تیرماه سال جاری است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، در این میان صورت‌های مالی «وسخراج» برای سال مالی منتهی به پایان ۱۵ مردادماه سال ۹۹ نشان از آن دارد که ۴.۱ هزار میلیارد تومان از این رقم به سود خالص و ۶.۱ هزار میلیارد تومان نیز به افزایش سرمایه آن تعلق دارد. بر این اساس سود پایه هر سهم «وسخراج» معادل ۶۷۵ ریال برآورد شده است.

نماد معاملات شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی رای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، به عنوان اولین شرکت سرمایه گذاری استانی و پانصد و چهل و هفتمین شرکت در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» و بخش«سایر واسطه‌گری‌های مالی» با کد صنعت ۵۶۹۹ و در نماد «وسخراج» درج و نماد آن آماده انجام معامله خواهد بود.

ترکیب پرتفوی سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی که نخستین شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس اوراق بهادار تهران است، مشتمل بر سهام شرکت‌های  فلزات اساسی، بانکی، پالایشگاهی، خودروسازی و ... است که ارزش آنها در یکم تیرماه، مبنای سرمایه جدید شرکت بوده و افزایش قیمت سهام شرکت‌های موجود در پرتفوی شرکت تا این تاریخ به حدود ۶ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

همچنین مجموع دارایی‌های جاری «وسخراج» به بیش از ۱۰ هزار و ۲۸۶ میلیارد تومان رسیده است. در همین راستا مجموع حقوق مالکانه و بدهی های شرکت نیز ۱۰ هزار و ۲۸۹ میلیارد تومان برآورد شده است.

مجموع سرمایه گذاری های کوتاه مدت «وسخراج» نیز تا پایان تیرماه امسال بر اساس ارزش بازار بالغ بر ۲۴ میلیارد و ۶۸۹میلیون تومان است. همچنین شرکت سرمایه گذاری های بلندمدتی نیز در شرکت های خارج از اصل ۴۴ انجام داده که بالغ بر ۲۲.۳میلیون تومان است. این سرمایه گذاری در دو شرکت «یخ پیرایش خراسان جنوبی» و «سهام عدالت ایمن دانا» بوده است. سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی توضیح داده که شرکت یخ پیرایش خراسان جنوبی در سال ۱۳۸۷ با هدف نصب، راه اندازی و بهره برداری از کارخانجات تولیدی دی اکسید کربن جامد (یخ خشک) تاسیس شده که شرکت با پرداخت مبلغ ۴میلیون تومان در بدو تاسیس معادل ۴۰ درصد سهام مذکور را تحصیل کرده و در سال ۱۳۸۹ نیز ۶۰ درصد دیگر از سهام مزبور را خریداری کرده است. این شرکت در آبان ماه سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسیده و تا زمان راه اندازی امکان کارشناسی و درج قیمت بر روی سهام آن شرکت مقدور نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع