پورزرندی

سعید زرندی: «در برنامه‌های سال جاری وزارتخانه، تمرکز به صادرات به کشورهای دوست و همسایه است.»

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از شاتا، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: هدفگذاری صادرات غیر نفتی در سال ۹۹ حدود ۴۱ میلیارد دلار پیش بینی شده است که عمده آن را روی کشورهای همسایه برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی افزود: شیوع بیماری کرونا و بسته شدن برخی از مرزها و مشکلات حمل و نقل، مشکلاتی را برای صادرات غیر نفتی ایجاد کرد و در سه ماهه ابتدای سال ۹۹ حدود ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار صادرات انجام شد.

زرندی گفت: این روند کاهشی صادرات در همه کشورها اتفاق افتاده است و منحصر به ایران نبوده البته با تمهیدات انجام شده اغلب مرزهای تجاری ایران با کشورهای همسایه باز شده و روند مبادلات تجاری بهبود یافته است.

معاون طرح و برنامه افزود: محصولات پتروشیمی، داروی انسانی، سیمان، شمش آلومینیوم، شیشه جام، فولاد خام، کاتد مس، کاشی و سرامیک و محصولات فولادی از اقلامی بودن که در این سه ماه علی رقم همه مسائل پیش آمده، صادر شده است.

زرندی همچنین گفت: ما از ورود سرمایه‌گذاران خارجی خصوصا از کشورهای دوست استقبال می کنیم و برای سرمایه گذاران خارجی برخی امتیازات و خدمات ویژه در نظر گرفته ایم.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: ورود ایرانیان خارج از کشور به سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن را فرصت خوبی برای کشور می دانیم و آمادگی این همکاری در وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد.

زرندی افزود: فرصت‌های سرمایه گذاری و پیشران برای صنعت کشور را مشخص کردیم و تلاش داریم سرمایه گذاری ها را به این سمت سوق دهیم. در سه ماهه امسال ۱۸ طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی شده که پیش‌بینی سرمایه گذاری این طرح ها حدود نیم میلیارد دلار است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: یک از موضوعات مهم برای ما داخلی سازی محصولات مهمی است که هم اکنون واردات می‌شود و ما از سرمایه گذاری در این تولیدات حمایت می کنیم

وی افزود: اقدامات خوبی در این راستا در حال انجام است و ما هدف گذاری انجام داده ایم که امسال بیش از ۳ میلیارد دلار از محصولات وارداتی خود را داخلی‌سازی کرد و در کشور تولید کنیم.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان