خیابانی

وزیر پیشنهادی صمت از بازنگری در سامانه بهین یاب خبر داد و گفت: این سامانه فقط محل حضور تولیدکنندگان است و فهرست تولیدکنندگان در آن، باید مرتب بازنگری شود تا فقط تولیدکنندگان واقعی و اصلی کالاها امکان دریافت مواد اولیه مورد نیازشان را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از صدا و سیما،  حسین مدرس خیابانی دیروز پس از جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در زمینه سامانه بهین یاب افزود: اینکه در برخی موارد یک واحد تولیدی در بهین یاب ثبت نام کرده و مواداولیه را دریافت کرده اما فروخته، دلیلش آن است که این واحد تولیدی به علت اختلاف قیمتی که بین مواد اولیه در بازار آزاد است ترجیح داده به جای تولید، مواداولیه اش را در بازار بفروشد.

وی افزود: سامانه بهین یاب اکنون در حال بازنگری است و معاونت امور صنایع، شاخص‌ها و دستورالعمل‌هایی را ابلاغ کرده است تا تولیدکنندگان قدیمی که ظرفیتی را ثبت کرده اند از طریق بورس کالا، مواد اولیه دریافت کنند.

وزیر پیشنهادی صمت تصریح کرد: بر اساس این ابلاغیه، یکسری از واحدهایی که تعطیل شده اند و صرفا مواد اولیه از بورس می‌گیرند حذف می‌شوند و بهین یاب فقط محلی برای حضور تولیدکنندگان اصلی می‌شود که تولیدکننده اصلی و واقعی کالا هستند.

آقای مدرس خیابانی در پاسخ به احتمال حضور دلالان در این سامانه گفت: تنها واحدهای تولیدی می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند که پروانه بهره برداری داشته باشند.

وی افزود: حال اگر تولیدکننده‌ای مواداولیه خود را به یک واسطه می‌فروشد این موضوع دیگری است، اما خود سامانه بهین یاب فهرست واحدهای تولیدی مجاز به خرید مواداولیه است البته این فهرست باید مرتب بازنگری شود تا آن دسته از تولیدکنندگانی را که از رده تولید خارج می‌شوند به روز کند.

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون دستورالعملی که معاونت امور صنایع نوشته است مراحل نهایی را می‌گذراند و اول شهریور ابلاغ می‌شود.

براساس این گزارش، مدرس خیابانی با اشاره به اینکه در جلسه کمیسیون صنایع و معادن عمده دغدغه‌های مجلس در زمینه حمایت از تولید، سرمایه گذاری، تجارت و توسعه صادرات بود، ابراز امیدواری کرد با همفکری و تعاملی که با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داریم و همین طور شرایطی که تحریم برای کشور بوجود آورده است بتوانیم در زمینه اتکا به توان داخلی و بومی سازی گام برداریم تا وابستگی‌های خارجی قطع شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا