خدابخش

مدیریت نظارت بر بورس های سازمان بورس اوراق و بهادار گفت: همه فعالان بازار باید با این پیش فرض وارد آن شوند که تائید یا عدم تائید معاملات بر عهده ناظر است و ناظر را به عنوان رکن در انجام معاملات بپذیرند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از فارس، محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اوراق و بهادار در خصوص نظارت بر بورس اظهار داشت: موضوع نظارت بر بورس را می‌توان از دو جنبه بررسی کرد. یک جنبه از منظر نظارت بر معاملات و یک جنبه هم نظارت کلی بر بورس است.

وی ادامه داد: معاملات در بازار سرمایه از جمله معاملات تشریفاتی محسوب می شود و در این معاملات نیز یکی از رکن ها ناظر است که اساس تائید یا عدم تائید معاملات را بر عهده دارد.

خدابخش با بیان اینکه ناظر تا معامله ای را تائید نکند، یعنی آن معامله انجام نشده است، تصریح کرد: اساسا موضوعی به عنوان ابطال معاملات وجود ندارد و تائید یا عدم تائید معاملات در بازار سرمایه مطرح است.

مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس تاکید کرد: دستورالعمل های نظارت بر بورس وجود دارد که نظارت بر معاملات بر عهده مدیران عامل بورس ها قرار داده شده است.

وی با بیان توصیه‌ای به فعالان بازار اضافه کرد: همه فعالان بازار باید با این پیش فرض وارد آن شوند که تائید یا عدم تائید معاملات بر عهده ناظر است و ناظر را به عنوان رکن در انجام معاملات بپذیرند.

خدابخش ادامه داد: ناظر بر بورس به دلیل اینکه هم خریدار و هم فروشنده و هم  رویه های بازار را می بیند، می تواند بر اساس آنچه رخ داده است، عمل کند. این مساله در همه جای دنیا به همین شکل است.

وی در پایان گفت: فعالان بازار دلایل تائید یا عدم تائید معاملات را در سامانه پیام ناظر می توانند مشاهده کنند و ناظر بر اساس دستورالعملی که در اختیار دارد نظارت بر معاملات را انجام می دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها