.

نشست خبری شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر ، صبح امروز در آستانه عرضه اولیه سهام این شرکت برگزار شد .

مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر در آستانه عرضه اولیه سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس گفت :شرکت ملارد شیر زیرمجموعه سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی است و موضوع فعالیت آن کشاورزی، دامپروری، صنایع غذایی و صنایع وابسته است.

حسین معصومی افزود: سرمایه ثبتی شرکت ۳۰۰ میلیارد ریال بوده و از سال ۱۳۳۳ با صد راس گاو شیری فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گفته مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر ، در حال حاضر شرکت دارای ۴۸۰۰ راس دام است که از این تعداد ۲۶۰۰ راس دام مولد است.

معصومی اظهار داشت: شرکت ملارد شیر همچنین دارای ۲۰۰ هکتار زمین است که ۴۰ هکتار آن برای زراعت استفاده می‌شود.

مدیرعامل ملارد شیر  همچنین در خصوص مزایای رقابتی ملارد شیر گفت:از مزایای رقابتی شرکت ملارد شیر، موقعیت مکانی و جغرافیایی آن در استان البرز است که به کارخانه‌های لبنی معتبر نزدیک است. با توجه به اینکه کیفیت شیر این شرکت مورد تایید شرکت‌های لبنی معتبر است همواره تقاضا برای شیر تولیدی زملارد وجود دارد.

وی افزود: علوفه مورد نیاز شرکت ملارد شیر نیز از استان‌های قزوین، کرمانشاه، همدان و البرز تامین می‌شود.

معصومی در ادامه، سرانه مصرف شیر در دنیا و ایران را مقایسه کرد و گفت: سهم ایران از تولید شیر در دنیا بیش از ۹ میلیون تن در سال معادل یک درصد است. سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشورهای توسعه‌یافته بین ۳۰۰ تا ۳۷۰ کیلوگرم است در حالی که در ایران این رقم بین ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم است و لازم است افزایش یابد.

وی  در ادامه سود هر سهم شرکت ملارد شیر در سال ۹۸ را ۶۰ تومان اعلام کرد و گفت پیش‌بینی شده  است که سود هر سهم زملارد در سال ۹۹ به ۸۴ تومان برسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس