بازار

بازارهای آسیایی در شروع ساعات معاملاتی امروز با روند نوسانی همراه شدند در حالی که دور جدید از گفت و گوهای چین و آمریکا موجب بهم ریختن تعادل در بازارهای سهام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، معاملات در بازارهای اروپایی با روند کاهش شاخص ها همراه شد و در این بین شاخص یورواستاکس با افت ۰.۸ درصدی همراه شد و فوتسی لندن هم ۰.۷ درصد افت کرد.

شاخص آسیا پاسفیک در این بین با افزایش ۱ درصدی مواجه شد و نیکی ژاپن هم پس از پشت سر گذاشتن تعطیلات، نخستین روز کاری هفته را با رشد ۱.۸ درصدی همراه کرد.

به این ترتیب، در بازار هنگ کنگ شاخص اصلی بورس این کشور افت ۲.۳ درصدی را به نام خود به ثبت رساند.

شاخص اصلی بورس کره حنوبی نیز با بیشترین میزان نسبت به ۱۷ جلسه معاملات گذشته داد و ستد شد در حالی که افزایش قیمت و اقبال به سمت سهام شرکت های تکنولوژی، بازار این کشور را در مدار صعود قرار داد.

در سوی دیگر، بازار سنگاپور با افت شدید شاخص اصلی معاملاتی این کشور همراه شد در حالی که دیروز مقامات رسمی این کشور از رکود جدید اقتصادی در آینده ای نزدیک خبر دادند.

از سوی دیگر به نظر می رسد در روز شنبه آتی، جلسه ای بین وزاری تجارت دو کشور آمریکا و چین برقرار خواهد شد تا روندتجارت بین این دو کشور را در ۶ ماه گذشته بر اساس فاز اول صلح تجاری بررسی کنند.

این در حالی است که، در معاملات شب گذشته در وال استریت سخنان ترامپ توانست کمی موجب رشد شاخص ها شود.

رئیس جمهور آمریکا در خصوص بسته محرک مالی جدید این کشور در توافقی میان کاخ سفید و دموکرات ها خبر داد و موجب رشد بازار در آخرین ساعات معاملاتی شبانه شد .

به این ترتیب، شاخص داوجونز ۱ درصد مثبت شد و اس اند پی و نزدک نیز با روند مثبت رو به رو شدند .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل