بازار

بازارهای آسیایی در ساعات ابتدایی معاملات امروز روند صعودی را از سر گرفتند و خوش بینی نسبت به انتشار واکسن ویروس کرونا و بازگشت به زندگی عادی موجب اقبال بیشتر به بازارهای سهام در اولین ساعات های معاملاتی شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، معاملات روز چهارشنبه در بازارهای جهانی با روند مثبت آغاز شد در حالی که پس از گذشت چند ساعت روند صعودی، به روند نزولی تبدیل شد.

کاهش میزان تولید ناخالص داخلی بریتانیا و روند ابهام آمیز بسته محرک مالی آمریکا، پس از چند ساعت موجب سقوط شدید شاخص ها در بازارهای جهانی شد.

از سوی دیگر، انتشار واکسن ویروس کرونا در روسیه، موجب تغییر تمایل سهامداران و کوچ آنها از بازار طلا به بازار سهام شد و قیمت اونس جهانی طلا و اوراق قرضه دولتی کشورها را با روندکاهشی همراه کرد.

به این ترتیب، شاخص نیکی ژاپن پس از افزایش ۰.۲ درصدی نهایتا با افت ۰.۷ درصدی معاملات را ادامه داد.در بازار چین، شاخص اصلی بورس این کشور با کاهش ۱.۷ درصدی مواجه شد در حالی که رشد اقتصادی در این کشور همچنان آهسته به پیش می رود.

در بازارهای اروپایی نیز، شاخص ها در مدار منفی معاملات را آغاز کردند و به این ترتیب شاخص یورواستاکس کاهش ۰.۶ درصدی را به ثبت رساند.

در وال استریت، شاخص اس اند پی ، پس از انتشار خبر انتشار واکسن توسط روسیه افزایش چشمگیری را به ثبت رساند.

اما در بازار طلا، قیمت هر اونس از این کالا با افت ۱.۶ درصدی به هر اونس یک هزار و ۸۸۱ دلار معامله شد و قیمت نقره نیز کاهش ۳.۲ درصدی را از آن خود کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل