بازار

بازارهای آسیایی در آخرین روز معاملاتی هفته روند کاهشی را در پیش گرفتند در حالی که بازارهای اروپایی نیز سقوط چشمگیری را به ثبت رساندند .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افت بازارهای آسیایی در معاملات امروز در بازارهای جهانی و کاهش شاخص های اروپایی در حالی به ثبت رسید که تکلیف بسته محرک اقتصادی هنوز مشخص نشده است و نگرانی ها از آمار اقتصادی چین و تعلل در برنامه محرک مالی موجب سقوط شاخص ها شد.

به این ترتیب، شاخص آسیا پاسفیک با افت ۰.۱ درصدی رو به رو شد و شاخص نیکی ژاپن نیز ۰.۱ درصد منفی شد.

در بازار کره جنوبی شاخص اصلی با افت ۱.۲ درصدی همراه بود در حالی که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حال افزایش است.

شاخص اصلی بازار چین نیز کاهش ۰.۱ درصدی داشت و کاهش میزان تولیدات صنعتی نسبت به پیش بینی های انجام شده و افت میزان خرده فروشی در این کشور، سرمایه گذاران را نسبت به روند بهبود اقتصادی در این کشور ناامید کرد.

این در حالی است که، در بازار آمریکا شاخص آتی اس اند پی ۰.۱ درصد منفی شد  و شاخص یورواستاکس در بازار اروپا نیز ۰.۲ درصد منفی شد .

در ادامه، داکس آلمان نیز ۰.۲ درصد کاهش داشت و شاخص فوتسی لندن هم ۰.۰۶ درصد منفی شد.

به نظر می رسد روند صعودی شاخص های جهانی تا اطلاع ثانوی محدود خواهد شد به این دلیل که سرمایه گذاران همجنان در انتظار بسته محرک مالی کشور ها و نتیحه مذاکرات چین و آمریکا هستند و بدون نتیجه ماندن این دو مورد، موجب شده سرمایه از بازارها خارج شود.

رودریگو کاتریل، تحلیل گر بانک ملی استرالیا در این خصوص اظهار داشت: بسیاری از تحلیل گران اقتصادی معتقدند که سرمایه گذاران اصلی بازار به دلیل ابهامات موجود در بازار، کنار نشسته و نظاره گر هستند تا پس از رفع مشکلات دوباره نقشه سرمایه گذاری های جدید را ترسیم کنند.

از سوی دیگر ، بازار نفت شاهد رشد قیمت بود و قیمت نفت خام آمریکا در این بازار با رشد ۰.۳ درصدی همراه شد و به هر بشکه ۴۲ دلار و ۳۷ سنت رسید و قیمت نفت برنت نیز با رشد ۰.۳ درصدی به هر بشکه ۴۵ دلار و ۱۱ سنت رسید

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل