مرکز مالی ایران

نوسانات قیمت نفت خام در سال‌های اخیر که در پی خود نوسانات قیمت فرآورده‌های نفتی را نیز در بازارهای جهانی به همراه داشته، موجب شده است تا صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی با چالش‌های اساسی و مهم به وجود آمده در راستای تغییرات قیمت این کالای استراتژیک مواجه شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، با توجه به شرایط پیش‌رو، مرکز مالی ایران بر آن شده است تا به برگزاری دوره‌ای با عنوان «مدیریت ریسک با رویکرد ERP در صنعت نفت، گاز و انرژی» با هدف کمک به سازمان‌ها و افراد فعال در این حوزه همت گمارد.

در این دوره شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی با مبانی مدیریت و تحلیل انواع ریسک‌های مالی و بانکی مطابق با سر فصل دوره FRM و ERP و دستورالعمل های کمیته بین‌المللی بازل، نحوه مدیریت ریسک در بازار سرمایه ایران با استفاده از ابزارهای موجود را می آموزند؛ همچنین در دوره مذکور، اندازه‌گیری ریسک انواع سبدهای دارایی شامل سهام، اوراق درآمد ثابت و مشتقات با سنجه‌های مختلف ریسک، نحوه تحلیل و تفسیر آن در اتخاد استراتژی های معاملاتی مناسب برای کاهش ریسک و پوشش ریسک در صنعت نفت، گاز و انرژی نیز آموزش داده می شود.

علاقه‌مندان جهت ثبت نام می‌توانند به سایت مرکز مالی ایران به نشانی http://www.ifc.ir مراجعه و یا با شماره ۶۶۷۲۴۳۴۳-۰۲۱ تماس بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری