قالیباف جشنواره

دکتر قالیباف اصل معتقد است بازار سرمایه بازاری خبر محور است و شاید کمتر بخشی از اقتصاد همچون بورس به خبر و رسانه وابسته باشد.

عصر امروز (یک شنبه ۲۶ مرداد ماه)، دکتر حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در آیین پایانی چهارمین جشنواره بورس و رسانه به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به نقش اول رسانه ها در صحنه بازار سرمایه کشور، گفت: چهارمین جشنواره بورس و رسانه درحالی برگزار شد که ما شاهد افزایش اقبال عمومی به بازار سرمایه بودیم. از ابتدای سال ۵ میلیون کد معاملاتی به خانواده بازار سرمایه اضافه شد و تعداد کدها از ۱۰ میلیون ابتدای سال به ۱۵ میلیون رسید.
وی ادامه داد: هم زمان آزاد سازی سهام عدالت چشم اندازی جدیدی پیش روی بازار سرمایه قرار داد و رشد و عمق بازار دو چندان شد و جمعیت ۴۵ میلیون نفری به جمع سهامداران بورسی اضافه شد.
رییس سازمان بورس افزود: در چنین شرایطی باید بیش از گذشته به امر آموزش و فرهنگ سازی توجه کرد و یکی از بهترین ابزارها برای افزایش آگاهی و انتقال دانش تخصصی به جامعه، رسانه است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه بازار سرمایه شرایط بی سابقه ای را تجربه می کند، افزود: نحوه سرمایه گذاری صحیح، ورود غیر مستقیم افراد غیر حرفه ای به بورس، پرهیز از رفتار هیجانی، دوری از شایعات، مراجعه به مشاورین و متخصصین حرفه ای دارای مجوز و مواردی از این دست مفاهیمی است که بار انتقال آن به آحاد جامعه، بر دوش رسانه ها است.
وی ادامه داد: امروز مالکین سهام عدالت، جامعه بزرگ مخاطبین رسانه ها هستند اما بسیاری از آنها اطلاعات کافی در خصوص بازار سرمایه ندارند و انتقال دانش و آگاهی به این بخش از هموطنان عزیز نیز بر دوش رسانه است.
رییس سازمان بورس ضمن قدردانی از برگزار کنندگان چهارمین جشنواره بورس و رسانه و با اشاره به استقبال گسترده از این رویداد، گفت: کار رسانه و خبر شبانه روزی و سخت است و نمی توان از زحمات اصحاب رسانه به ویژه افراد فعال در حوزه تخصصی بازار سرمایه قدردانی کرد، اما تاکید می کنم که برگزاری این رویداد پیام همراهی نهاد ناظر بازار سرمایه با خبرنگاران است.

یاسرفلاح: توسعه بازار سرمایه با کمک رسانه ها امکان پذیر است

در ادامه این مراسم یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار نیز گفت: امسال ۲۵۰ خبرنگار ۹۰۰ اثر خود را به دبیرخانه جشنواره بورس و رسانه ارسال کردند و استقبال از این رویداد ما را برای تداوم این راه مصمم تر کرد.
وی ادامه داد: روند رو به رشد بازار سرمایه مسئولیت رسانه ها را نسبت به گذشته دو چندان کرده و وظیفه آنها را در حوزه آموزش، فرهنگ سازی و خبر رسانی سنگین تر کرده است.
رییس ستاد برگزاری چهارمین جشنواره بورس و رسانه ادامه داد: پرهیز از هیجان، نگاه بلند مدت، دوری از شایعات، صبوری، نگاه تحلیل محور و مواردی از این دست مفاهیمی است که بسط آنها در جامعه تنها با کمک رسانه ها امکان پذیر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه