کتاب

امروزه فعالان بازار سرمایه با استفاده از روش‌های مختلف تحلیلی نسبت به انتخاب سهام مستعد رشد و خرید آن اقدام می کنند. تحلیل تکنیکال و بنیادی روش های مورد انتخاب و معمول تحلیلگران مختلف است، اما روانشناسی بازار به عنوان یک روش تحلیل کمتر مورد توجه فعالان بازار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، برای کسب موفقیت در تحلیل شرکت های مختلف و انتخاب سهام برای خرید یا فروش باید ترکیبی از این روش ها را در نظر گرفت و نباید تعصب خاصی روی یک روش تحلیل داشت. هر چه روش‌های تحلیل بیشتری تایید کننده رشد یک سهام باشند، احتمال موفقیت خیلی بیش‌تر خواهد بود.

کتاب «تکنیک تابلوخوانی در بورس مقدماتی و پیشرفته» تالیف آرمین مولایی در ۸۷ صفحه توسط انتشارات آراد کتاب منتشر شده است. نگارنده قصد دارد در این کتاب با معرفی قسمت های مختلف سایت TSETMC به بررسی سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و تابلوخوانی بپردازد و فعالان بازار سرمایه می توانند با بررسی قسمت های مختلف این سایت تحلیل‌هایی پیرامون روانشناسی بازار انجام دهند. با کسب اطلاعات از این سایت می توان میزان عرضه و تقاضا برای شرکت های مختلف را بررسی کرده و جهت خرید، نگهداری یا فروش سهام شرکت ها اقدام کرد.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۷۸۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۸۸۰ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین‌تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری