.

مراسم بهره برداری از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب بانک کارآفرین روز سه شنبه با حضور حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و محمدرضا فرزین مدیرعامل این بانک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی سمات، فهیمی در این مراسم با بیان اینکه یکی از سیاست های کلی نظام حمایت از بازار سرمایه است، گفت: نمی توان برای ۸۵ میلیون ایرانی خدمات سنتی ارائه کرد، بلکه باید به سمت مکانیزه کردن خدمات در نظام مالی کشور حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه در ماه های اخیر میلیون ها ایرانی وارد بازار سرمایه شده اند، افزود: همکاری های بین بخشی میان بازار سرمایه و پول برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان آغاز شده است که امیدواریم این همکاری ها در بخش های مختلف افزایش یابد.

فهیمی همکاری در جریان وجوه نقدینگی و پرداخت سود سهام را از مهم ترین برنامه های شرکت سپرده گذاری مرکزی برای هماهنگی با نظام بانکی اعلام کرد و اظهار داشت: شرایط برای ارائه کلیه خدمات بازار سرمایه از طریق شعب بانک ها فراهم شده است که امیدواریم بتوانیم با همکاری بانک ها به این مهم دست یابیم.

مدیرعامل بانک کارآفرین نیز در این مراسم با بیان اینکه احراز هویت سجام در شعب این بانک به صورت حضوری و دفاتر کارگزاری این بانک به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد، گفت: احراز هویت سجام سرآغاز همکاری های مشترک بانک کارآفرین با شرکت سپرده گذاری مرکزی خواهد بود چرا که قصد داریم همکاری های خود را در زمینه پذیرش ETF دولت، خدمات تسویه ای شرکت های کارگزاری و پرداخت سود سهام سهامداران گسترش دهیم.

فرزین یکی از اولویت های مهم بانک کارآفرین را توسعه خدمات الکترونیکی و ارائه خدمات مطلوب بازار سرمایه به مشتریان این بانک اعلام کرد و افزود: سامانه جامع اطلاعات مشتریان زیرساختی را فراهم کرده است که می تواند در اعتبار سنجی مشتریان به بانک ها کمک کند. امیدواریم بتوانیم مجوزهای لازم را از بانک مرکزی برای شناسایی مشتریان از طریق سجام دریافت کنیم.

بر اساس این گزارش، درحال حاضر ۱۳۴۱ شعبه شرکت های کارگزاری، ۴۸۶۸ دفتر پیشخوان دولت، ۲۶۴ شعبه منتخب بانک کشاورزی، ۲۶۱ شعبه بانک شهر، تمام شعب موسسه اعتباری ملل و شعب منتخب پارسیان، بانک صادرات ایران، آینده، سپه، مهر ایران و کارآفرین مسئولیت احراز هویت سهامداران بازار سرمایه را برعهده دارند.

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه