تالار

یک اقتصاددان گفت: «تامین منابع مالی از بازار سرمایه» و «کنترل تورم» و «رشد نقدینگی متناسب با رشد اقتصادی» اهداف بنیادین دولت به شمار می‌آیند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از رادیو اقتصاد، وحید شقاقی، استاد دانشگاه و اقتصاددان اظهار کرد: به نظر من سال ۹۹ سال مهمی برای دولت است و در عین حال که برخی از مشکلات در کشور تشدید شده‌اند، برخی فرصت‌های خوب هم برای کشور ایجاد شده است.

وی با اشاره به این که بازار سرمایه فرصت تامین مالی بی‌نظیری را در کشور ایجاد کرد، توضیح داد: سالِ هشتم دولت از منظر بهره‌مندی از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدها و رویدادهای مختلف سال بسیار مهمی است. «توسعه بازار سرمایه» و «تامین منابع مالی از بازار سرمایه» از جمله برنامه‌هایی است که دولت در عملکرد خودش در نظر گرفته است. بازار سرمایه از ابتدای سال تا به امروز بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب کرده است.

این اقتصاددان ادامه داد: «کنترل تورم» و «رشد نقدینگی متناسب با رشد اقتصادی» اهداف بنیادین دولت به شمار می‌آیند. یک برنامه و نگاه راهبردی باعث می‌شود تا اهداف دولت به عنوان محوریت اقدامات محقق شوند.

وحید شقاقی با بیان این که تنگنای منابع مالی مهم‌ترین مشکلات دولت و بخش خصوصی است، توضیح داد: تحریم‌ها باعث شده تا ما بخش عمده‌ای منابع ارزی کشور را از دست بدهیم. اگر ما قصد داریم رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری داشته باشیم به منابع مالی نیاز داریم.

این استاد دانشگاه ادامه داد: دولت از طریق مدیریت دارایی‌ها قصد دارد موضوع تامین مالی را با راهکاری کارآمد پیش ببرد. در حال حاضر دستگاه‌های مختلف باید دارایی‌های خودشان را به وزارت اقتصاد اعلام کنند و این دارایی‌ها مورد مدیریت قرار بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها