زنجان

مرحله گودبرداری احداث پروژه تالار زنجان به اتمام رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، مرحله گود برداری پروژه تالار زنجان به اتمام رسید و پروژه آماده برای ورود به مرحله اسکلت فلزی و تکمیل ساختمان می شود.

براساس این گزارش ۳ تیر ماه ۹۹، مراسم آغاز عملیات اجرایی تالار منطقه ای بورس تهران در زنجان با حضور علی صحرائی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران و تنی چند از مقامات استان زنجان و اصحاب رسانه این استان برگزار شد.

 دریافت پروانه ساخت این ساختمان آذرماه سال ۹۸ به تصویب هیئت‌مدیره رسید اما به دلیل بروز بحران‌های ناشی از کرونا، مجوز ساخت، اول تیرماه ۹۹ دریافت شد که بلافاصله پس از دریافت پروانه ساختمان در تاریخ ۳ تیرماه ۹۹ عملیات اجرایی آن آغاز شد.

این ساختمان در زمینی به مساحت یک هزار و ۴۷ متر بنا که به‌طورکلی ۵ هزار و ۳۰۰ متر زیربنا دارد و شامل ۵ طبقه مثبت ۳ طبقه منفی است. طبقات منفی حدود ۷۰ درصد یعنی در حدود ۷۸۰ متر و طبقات بالا ۵۰ درصد که حدود ۵۰۰ متر می‌شود، بنا دارند. در طبقه همکف یک واحد تجاری پیش‌بینی شده که احتمالاً شعب یکی از بانک‌ها در آن مستقر خواهد شد. در طبقه اول آن پشتیبانی مرکز داده (دیتاسنتر) بورس و تالار ۱۴۰ متری برای معاملات طراحی شده است.

همچنین مهم‌ترین بخش این ساختمان همان بخش دیتاسنتر است و بقیه موارد آن همانند ساختمان‌های معمولی است و نیازی نیست مانند ساختمان تهران از آخرین مصالح روز استفاده کنیم. نمای خوب و زیبایی برای آن در نظر گرفته می‌شود و مصالح نیز با استاندارد کافی و نه حداکثری تهیه خواهد شد.
شایان ذکر است این ساختمان این است که سعی کردیم از توان مهندسی بومی و محلی استفاده کنیم. بدین ترتیب از مهندسان و نیروی انسانی بومی همان‌جا استفاده کردیم تا اگر قرار است منافعی به دست بیاید مهندسان همان شهر بهره ببرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار