بازار

بازارهای سهام در معاملات روز جمعه با روند افزایشی همراه شدند درحالی که بازار وال استریت در معاملات روز پنچشنبه نیز روند مثبتی را به ثبت رساندند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازارهای جهانی در معاملات آخرین روز هفته با روند افزایشی همراه شدند و پس از پشت سرگذاشتن معاملات منفی در چند جلسه معاملاتی گذشته، در نهایت با روند مثبت آخر هفته را به اتمام رساندند.

این در حالی است که، هنوز سرمایه گذاران نسبت به ورود به بازارهای سهام بیم دارند و در انتظار پایان ماراتن ویروس کرونا هستند.

از طرف دیگر، ریسک احتمالی تنش های آمریکا و چین نیز بر بازارها سایه انداخته است و مانعی برای رشدهای غیر منتظره شده است.

به این ترتیب، در بازارهای آسیایی شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با رشد ۱.۱ درصدی همراه شد و شاخص های بازار کره جنوبی، تایوان و هنگ کنگ توانستند روند منفی معاملات روز پنجشنبه را پس بگیرند.

از سوی دیگر، بازار ژاپن با رشد ۰.۴ درصدی شاخص نیکی همراه شد و به این ترتیب در هفت روز گذشته کاری افت ۱.۴ درصدی را از آن خود کرد.

اما بازارهای آتی در اروپا با معاملات متعادلی همراه بودند و شاخص یورواستاکس توانست با رشد ۰.۴ درصدی همراه شود. شاخص فوتسی لندن نیز ۰.۱ درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز با افزایش ۰.۳ درصدی معاملات را آغاز کردند.

بر این اساس، شاخص اس اند پی از ابتدای ماه مارچ(۱۱ اسفند ۹۸) تا به حال با رشد ۵۴ درصدی همراه بوده است و امیدواری نسبت به بسته محرک مالی توانسته عامل مهمی برای رشد این متغیر باشد.

فرانک بنزیمرا، سرپرست بازارهای آسیایی در بانک سوسیته جنرال در هنگ کنگ در این خصوص اظهار داشت: بسیاری از روندهای مثبت در بازارها ربطی به درآمدهای شرکت ها ندارد و بیشتر به دلیل کاهش نرخ بهره است. به همین دلیل فکر می کنم ما در حال حاضر در مرحله برزخ در بازارهای سهام هستیم و نسبت به آینده بازارها هیچ ایده ای نمی توان داشت.

اما در بازارهای کالایی نیز، قیمت آتی نفت برنت با رشد ۰.۴ درصدی به هر بشکه ۴۵ دلار و ۷ سنت رسید و قیمت آتی نفت سبک آمریکا با رشد ۰.۳ درصدی به هر بشکه ۴۲ دلار و ۹۵ سنت رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل