پویانفر

احمد پویان فر معتقد است اگر سهامداران پرتفوی قوی تشکیل دهند، اضطرابی از افت شاخص نخواهند داشت.

مدیر عامل مشاور سرمایه گذاری ارزش‌پرداز آریان در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: همیشه به سهامداران پیشنهاد کردیم که بهتر است با سرمایه گذاری در حداقل ۱۰ نوع سهم، معاملات را دنبال کنند؛ این موضوع از نظر ریاضی هم اثبات شده است به طوری که اگر بازدهی پیش بینی شده این چند سهم ۵۰ درصد و انحراف معیار ۲۰ درصد باشند، قطعا بازدهی قابل کسب برای سهامدار همان ۵۰ درصد با ریسک کمتر از ۱۰ درصد خواهد بود.

وی افزود: سهامداران نباید با در نظر داشتن صف های خرید و فروش سهم مورد نظر خود را انتخاب کنند و بهتر است سهم های هم وزنی در پرتفوی خود داشته باشند چون کمک شایانی در نقدشوندگی سهم، کاهش ریسک و کسب بازدهی مورد نظر برای آنها خواهد بود.

پویان فر در خصوص اصلاح اخیر بازار سرمایه هم گفت: حمایت های دولت از بورس یک عامل صعودی طی چند ماه اخیر بوده و هست؛ اما بعضی شوک های اخیر بازار را تحت تاثیر قرار داد.

وی افزود: بازار سرمایه کشور بزرگ و عمیق شده و بارها دولت بر حمایت از بورس تاکید کرده و در عمل هم نشان داده که بازار سرمایه نقطه قوت اقتصاد است؛ پس نوسانات اخیر چندان نگران کننده نیست.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیش بینی شما از روند شاخص در کوتاه مدت چیست، گفت: بازه کوتاه مدت را تا پایان سال در نظر می‌گیریم ؛ بنابراین با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تحت تاثیر قرار گرفتن سیاست خارجه، شاخص به راحتی کانال های بالاتر را خواهد دید و بنده نگرانی در خصوص کاهش شاخص نمی بینم، چرا که بازار سرمایه نسبت به دیگر بازارها بسیار ارزان و ارزنده تر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه