بازار

شاخص فوتسی لندن در معاملات امروز با رشد بی نظیری همراه شد در حالی که بازارهای آسیایی نیز تحت تأثیر اعلامیه وزارت بهداشت آمریکا و روزنه های برقراری ارتباط میان این کشور و چین، در مسیر صعودی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، وزارت بهداشت و سلامت آمریکا اعلام کرده است که در آخرین روزهای هفته تصمیم دارد در خصوص کشف روش های درمانی جدید ویروس کوید ۱۹ شفاف سازی کند.

این در حالی است که، قیمت سهام شرکت داروسازی آسترازنکا نیز در پی تلاش آمریکا برای آزمایش واکسن کوید ۱۹ زودتر از موعد، با رشد همراه شد.

شرکت داروسازی آسترازنکا بیشترین قیمت سهم را در شاخص فوتسی لندن تجربه کرد و با افزایش ۲.۴ درصدی در صدر جدول ایستاد  به این ترتیب شاخص فوتسی لندن که معاملات روز جمعه را با روند کاهشی خاتمه داده بود، توانست با رشد ۱.۶ درصدی همراه شود.

مایکل هوسون، تحلیل گر بازار در موسسه سی ام جی در این خصوص اظهار داشت: به نظر می رسد بازار با یک ماه آگوست بسیار معمولی رو به رو خواهد بود به این دلیل که هیچ خبر منفی در بازار وجود ندارد و در عین حال، خبر مثبتی نیز بازار را تحت تأثیر قرار نمی دهد .

از سوی دیگر در بازارهای آسیایی، تصمیم رئیس جمهور امریکا نسبت به امکان استفاده شرکت های آمریکایی از اپلیکیشن چینی وی چت، توانست موجب رشد قیمت سهام وی چت و افزایش امیدواری سهامداران نسبت به بهبود روابط این دو کشور شود.

به این ترتیب، در بازارهای آسیایی ، شاخص نیکی ژاپن با رشد ۰.۲ درصدی رو به رو شد و شاخص تاپیکس این کشور نیز با روند مثبت ۰.۱ درصدی معاملات را ادامه داد.

شاخص اصلی بورس هنگ کنگ روند مثبت ۱.۷ درصدی را شاهد بود و شاخص CSI در چین نیز رشد ۰.۷ درصدی را از آن خود کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل