خصوصی سازی

پذیره نویسی دارا دوم از امروز آغاز می شود و تا چهارشنبه ۱۹ شهریور ادامه می یابد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: شهروندان برای خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری دارا دوم نیاز به کد ملی دارند و افرادی که کد معاملاتی داشته باشند نیز بوسیله کارگزاری‌ها می‌توانند اقدام به خرید واحدهای صندوق پالایشی یکم کنند.

صالح با بیان اینکه پذیره‌ نویسی صندوق پالایشی یکم که شامل باقی‌مانده سهام دولت در پالایشگاه‌های تهران، بندرعباس، اصفهان و تبریز است، ازامروز (پنجم شهریور) با تخفیف ۲۰ درصدی آغاز می شود.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: کلیه هموطنان از امروز بدون هیچ محدودیت سنی می‌توانند واحدهای این صندوق را بوسیله درگاه بانکی به شکل غیرحضوری و کارگزاری‌ها به شیوه حضوری خرید کنند.

صالح  گفت: مدت زمان پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم که با نماد پالایش انجام می‌شود، از امروز به مدت دو هفته(تا پایان ۱۹ شهریور) پیش بینی شده  است.

وی گفت: سقف خرید این واحدها پنج میلیون تومان و افرادی که از قبل واحدهای دارا یکم را به میزان دو میلیون تومان خرید کرده‌اند، برای این واحدها می‌توانند تا سقف سه میلیون تومان خرید انجام دهند.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه برای این واحدها تحفیف ۲۰ درصدی در نظر گرفته شده، افزود: مبنای قیمت سهام موجود در این صندوق قیمت پایانی سهام این چهار پالایشگاه در پایان معاملات دیروز با درنظر گرفتن تخفیف ۲۰ درصدی است.

پیش از این وزیر امور اقتصادی و دارایی وعده داده بود پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایش یکم از نخستین چهارشنبه شهریور انجام خواهد شد..

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه