نفت

در آغاز معاملات امروز بازارهای جهانی، قیمت نفت به بالاترین سطح ۵ ماه اخیر خود رسید و طلا به روند یکنواخت یک هفته‌ای خود ادامه داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، با توجه به وقوع طوفان لورا در خلیج مکزیک، تولید نفت آمریکا در مناطق طوفان‌زده متوقف شد و همین موضوع منجر به افزایش قیمت نفت به بالاترین سطح ۵ ماه اخیر خود شد. بر این اساس هر بشکه نفت برنت که روز گذشته به محدوده ۴۶ دلاری وارد شده بود امروز ۴۶ دلار و ۳۳ سنت معامله شد و قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز با رشدی ۱.۷ درصدی به ۴۳ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت امروز نفت بالاترین سطح از ۵ مارچ است، درست یک روز قبل از اینکه عربستان و روسیه در حصول یک توافق جدید به منظور کاهش تولید نفت ناکام ماندند.

در بازار جهانی طلا، اما قیمت این فلز گرانبها تغییر خاصی را نسبت به معاملات روز گذشته نداشت و نشانه‌هایی از پیشرفت توافقات میان آمریکا و چین هم نتوانست موجب افت قیمت اونس شود. در معاملات امروز هر اونس بدون تغییر چندانی نسبت به روز گذشته ۱۹۲۷ دلار معامله شد تا همچنان در کانال ۱۹۰۰ دلاری باقی بماند.

بازارهای سهام آسیایی نیز در آغاز معاملات روز چهارشنبه با افت مواجه شده و از بالاترین سطح ۲ سال اخیر خود فاصله گرفتند. آمار اقتصادی متفاوت در خصوص بهبود اقتصاد جهانی و اوج‌گیری قیمت نفت از دلایل افت بورس های آسیایی بود. در معاملات امروز شاخص سهام آسیا-پاسیفیک و همچنین شاخص نیکی ژاپن ۰.۱ درصد اصلاح داشتند.

دلار آمریکا نیز نسبت به بالاترین سطح یک هفته اخیر خود کمی افت کرد و این در حالی است که قرار از جروم پاول در این هفته در خصوص سیاست‌های بانک مرکزی سخنرانی مهمی داشته باشد.

بازار فلزات جهانی نیز همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و آلومینیوم و مس همچنان بالاترین سطوح خود از زمان شیوع کرونا را تجربه می‌کنند.

با توجه به این اخبار، به نظر می‌رسد بازارهای جهانی هیچ عامل بازدارنده‌ای برای بورس امروز ندارند و حتی اوج‌گیری قیمت نفت می‌تواند به خبری خوش برای نمادهای پالایشی تبدیل شود. بنابراین انتظار می‌رود بازار همانند روز گذشته روندی صعودی داشته باشد و حتی امروز نمادهای کوچک‌تر نیز بتوانند وارد فاز مثبت شده و منجر به مثبت شدن شاخص کل هم‌وزن شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل