فرابورس

در کمتر از ۶ ماه از سال ۹۹ فرابورس ایران از سیزدهمین عرضه اولیه خود خود رونمایی کرد؛ بدین ترتیب روز جاری ۴۵۰ میلیون سهم شرکت پیوند گستر پارس در بازار اول فرابورس برای نخستین‌بار عرضه شد که هر سهم آن ۱۸ هزار و ۵۰۰ ریال کشف قیمت شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از فرابورس ایران، در عرضه اولیه سهام شرکت پیوند گستر پارس در نماد «بپیوند» تعداد ۵ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۱۰ نفر مشارکت کردند که به ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۹۸۱ کد معاملاتی حداکثر ۷۸ سهم تخصیص یافت.

بر این اساس در عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام «بپیوند» تعداد ۴۲۰ میلیون سهم به عموم خریداران اعم از حقیقی و حقوقی عرضه شد و ۳۰ میلیون سهم نیز به صندوق‌ها با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ ریال در روز شنبه ۱۵ شهریورماه تخصیص می‌یابد.

مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» با بیان اینکه این شرکت مالک نیروگاه سیکل ترکیبی قم است و این نیروگاه در سال ۱۳۷۲ به عنوان دومین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور ساخته شده، اظهار کرد: این نیروگاه ضریب بهره‌وری بسیار بالایی دارد و سهم ۱.۲ درصدی از تولید برق کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

شهرام صدرا با اشاره به اینکه در سال ۹۷ آمادگی نیروگاه قم ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مگاوات ساعت بوده، گفت: در سال ۹۸ این رقم به ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار مگاوات رسیده است و آمادگی داریم امسال این ظرفیت را به بیش از ۵ میلیون مگاوات برسانیم.

از ابتدای امسال تاکنون سهام ۱۳ شرکت در بازارهای اول و دوم فرابورس ایران به روش‌های ثبت سفارش و گشایش نماد عرضه اولیه شده‌اند که ۲ شرکت از آن در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، ۲ شرکت در صنعت بیمه وصندوق بازنشستگی و مابقی در صنایعی مانند «لاستیک و پلاستیک»، «محصولات شیمیایی»، «هتل و رستوران» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» بوده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس