خبر

پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به بررسی مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت، پرداخته است.

صندوق های پروژه محور و کارگروه اندیشه ورزی دو دستاورد جدید سازمان بورس

به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، کارگروه های اندیشه ورزی فضاهایی هستند که توسط فعالین بازار اداره می شوند. در واقع یک هسته اندیشه ورزی مرکزی شکل می گیرد و تحت آن هسته مرکزی، پنج هسته اندیشه ورزی دیده می شود که شامل هسته فناوری و آی تی، مدیریت بازار و ارزیابی ریسک، رسانه ها فضای مجازی و حقوقی، توسعه بازار بدهی و تامین مالی می شوند. دکتر حسن قالیباف اصل با اشاره به اینکه تاسیس شرکت های سهامی عام پروژه محور گام مهمی در تامین مالی پروژه های اقتصادی است خاطرنشان ساخت: نخستین درخواست را برای تاسیس این شرکت ها را نیز به سازمان ارسال شده است.

مشاهده کل خبر

پذیره نویسی بورس املاک و مستغلات از مهرماه

به گفته رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، پذیره نویسی بورس املاک و مستغلات از مهرماه و انتخاب نماینده ویژه از اعضای شورای عالی بورس، برای پیگیری موضوع بازگشایی نماد کنتورسازی، مصوبات امروز جلسه شورای عالی بورس بود. دکتر حسن قالیباف اصل گفت: شورای عالی بورس امروز آخرین وضعیت راه اندازی بورس املاک و مستغلات و امتیازات را بررسی کرد. در این زمینه مقرر شد تا هیات موسس، اساسنامه را تنظیم و به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کند تا در صورت تایید نهایی، پذیره نویسی این بورس از مهرماه آغاز شود.

مشاهده کل خبر

حمایت هوشمند از بازار سرمایه به معنای حمایت از سیاستگذاری‌هاست

عضو شورای عالی بورس با تاکید بر اینکه از نظر حجم معاملات می‌توان گفت بازار به روال قبلی خود برگشته است، گفت: امروز در دو ساعت اول بازار، حجم معاملات به ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید که روند خوبی بوده است. اسلامی درباره مسئولیت دولت از دعوت گسترده مردم به بورس اظهار داشت: اساساً در همه دنیا دولت مسئولیت سرمایه‌گذاری‌ها را می‌پذیرد به همین دلیل در همه دنیا یک نهاد ناظر و قانونگذار تشکیل می‌شود که در ایران برای بازار سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار است که مهمترین مسئولیت آن حمایت و حفاظت از سرمایه‌گذاری‌های عام است.

مشاهده کل خبر

معرفی ۲۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری مجوزدار/ مردم عادی مستقیم وارد سهام‌داری نشوند

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران با بیان اینکه ۲۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری با مجوز سازمان بورس برای سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کنند، گفت:‌ مردم برای دور ماندن از ریسک‌های بازار بهتر است مستقیماً وارد سهامداری شرکت‌ها نشوند. روح‌الله دهقان با تاکید بر اینکه بهتر است افراد فاقد دانش بورسی کافی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد بازار شوند گفت:‌ ۲۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری با ماهیت‌های مختلف شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و صندوق‌های مختلط یعنی ترکیبی از درآمد ثابت و سرمایه‌گذاری در سهام وجود دارند که مجوز همه این صندوق‌ها از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شده است.

مشاهده کل خبر

واگذاری های خرد و بلوک طبق شرایط بازار انجام می شود

حسن علایی، معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی اعلام داشت: در سال جاری تکلیف قانونی سازمان خصوصی سازی به دو بخش تقسیم شده است، بحث واگذاری سهام و بخش وصول اقساط شرکت های واگذار شده در سنوات قبل است که این عدد نزدیک ۱۱ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان است.

مشاهده کل خبر

فروش سهام عدالت بدون اجازه سهامداران انجام نمی‌شود

مدیر فنی طرح سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: فروش سهام عدالت بدون اجازه سهامداران انجام نمی‌شود. محمود حسنلو درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر فروش ۳۰ درصد دوم سهام مشمولان سهام عدالت بدون اجازه آنها افزود: بانک.ها و کارگزاران تنها بعد از ثبت سفارش سهامداران، اجازه فروش سهام عدالت مشمولان را دارند.

مشاهده کل خبر

بازارهای مالی بن‌بست ندارند

به گفته امیر تقی خان تجریشی، در بازارهای مالی مقوله‌ای به نام بن‌بست وجود ندارد و تقریبا می‌توان با کمک مهندسی و ابزارهای مالی برای هر پرسشی، پاسخی پیدا کرد. این کارشناس بازارسرمایه، عرضه به شکل «فروش اقساطی با کمک تسهیلات بانکی» را روش دیگری که می‌توان از آن برای واگذاری واقعی سهام شرکت‌های متعلق به بانک‌ها یا دولت استفاده کرد، دانست و گفت: در این شیوه سرمایه‌گذاران می‌توانند مطابق با شرایط عمومی، نسبت به خرید نقد و اقساط سهام مورد نظر و با وثیقه کردن خود سهام اقدام کنند که پس از سپری شدن دوره بازپرداخت تسهیلات، سهام خریداری شده آنها آزاد و قابل معامله خواهد بود.

مشاهده کل خبر

فروش سهام در موقعیت فعلی توجیه منطقی ندارد

معاون سرمایه گذاری و توسعه بازار تامین سرمایه امید گفت: همواره برخی متغیرهای اقتصادی و رفتاری تاثیرات بزرگی بر بازار سهام داشته و دارند که از مهمترین آن ها برای بازار سرمایه کشورمان، روند قیمت کامودیتی ها در بازارهای جهانی، روند تولید و فروش شرکت ها در گزارش های ماهانه، روند قیمت ارز در بازار آزاد و سامانه نیمایی و تصمیمات و مصوبات هیات دولت و مجلس شورای اسلامی و در نهایت قوانین و مقررات نهادهای ناظر بازار سهام قابل اشاره هستند. به گفته عسکری، نزدیک شدن قیمت ارز در سامانه نیما به بازار آزاد می تواند برای شرکت های صادرات محور و دارای ذخایر ارزی بسیار جذاب باشد. از سوی دیگر متغیرهای اقتصادی شامل رشد نقدینگی، نرخ سود سپرده های بانکی، سیاست های پولی و مالی بانک مرکزی، نرخ تورم نقش زیادی در پیش بینی روند آتی بازار سرمایه دارند.

مشاهده کل خبر

درک ارزندگیِ سهام، فاکتور مهم در بازگشت بازار

ناسوتی فرد در توضیح معیارهای ارزندگی سهام توضیح داد: با توجه به نظرات مختلف کارشناسان این حوزه، معیارهای مختلفی مانند P/E سهم، ارزش جایگزینی سهم، ارزش بازار سهم، تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال در میزان ارزنده بودن سهام وجود دارد که در نهایت مجموع برآیند این عوامل و نظرات سرمایه‌گذاران به تشخیص ارزندگی بازار می‌انجامد. این کارشناس بازار سرمایه در توصیه به سهامداران تاکید کرد: در درجه نخست سهامداران باید آرامش خود را حفظ کنند و سعی کنند در شرکت‌ های سهامی سرمایه‌ گذاری کنند که با فاکتورهای بنیادی همخوانی داشته باشد و درگیر هیجانات نشوند.

مشاهده کل خبر

قدرت نمایی حقوقی ها/ بازگشت بازار  

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اهتمام ایرانیان، حمایت حقوقی ها از بازار را در وضعیت فعلی نوعی شوک مثبت ارزیابی کرد و گفت: حقوقی ها با جهت دهی به روند بازار، رخ نشان دادند. محمدعلی احمدزاده اصل ا اشاره به حمایت های حقوقی ها گفت: این حمایت ها یک شوک مثبت تلقی می شود؛ بازار نیازمند یک شوک قوی برای از بین بردن ترس مردم بود که حقوقی ها این کار را در زمان مناسب انجام دادند.

مشاهده کل خبر

فروش سهام در موقعیت فعلی توجیه منطقی ندارد

معاون سرمایه گذاری و توسعه بازار تامین سرمایه امید گفت: همواره برخی متغیرهای اقتصادی و رفتاری تاثیرات بزرگی بر بازار سهام داشته و دارند که از مهمترین آن ها برای بازار سرمایه کشورمان، روند قیمت کامودیتی ها در بازارهای جهانی، روند تولید و فروش شرکت ها در گزارش های ماهانه، روند قیمت ارز در بازار آزاد و سامانه نیمایی و تصمیمات و مصوبات هیات دولت و مجلس شورای اسلامی و در نهایت قوانین و مقررات نهادهای ناظر بازار سهام قابل اشاره هستند.

مشاهده کل خبر

بازار سرمایه؛بازاری تمام وقت است/غیرحرفه ای ها مستقیم خرید نکنند

مدیرعامل مشاور سرمایه گذاری ارزش‌پرداز آریان، تصمیمات اخیر سازمان بورس و اقدام سهام داران حقوقی بازار سرمایه را در صیانت از بازار موثر ارزیابی کرد و گفت: بازار روند عادی خود را در پیش گرفت. احمد پویان فر داشت: افزایش حد اعتباری کارگزاران، افزایش حدنصاب سرمایه گذاری در سهام صندوق های بادرآمد ثابت، حمایت جدی حقوقی ها و ورود فعال صندوق توسعه بازار از جمله اقدامات ارزنده ای بود که به زودی نتیجه می دهد.

مشاهده کل خبر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه