کتاب

مجموعه ۲۷ جلدی داستان‌های هوش مالی شامل مهارت‌های امور مالی که به همت آکادمی هوش مالی با زبان داستان به کودکان مقطع دوم دبستان منتشر شده با حضور شماری از اساتید دانشگاه، نماینده مردم در مجلس و معاون امور محتوایی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، عفت شریعتی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی مجموعه ۲۷ جلدی داستان های هوش مالی در فرهنگسرای سرو، گفت: در حال حاضر در جامعه به موضوع سواد مالی کم پرداخته شده است، بنابراین باید برای گسترش این حوزه در جامعه از کودکی برنامه‌ریزی صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: تدوین و تالیف مجموعه ۲۷ جلدی داستان‌های هوش مالی نقش بسزایی در آموزش کودکان دارد و باید این رویه تقویت شود.
عضو کمیسیون سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مهارت‌های لازم درخصوص هوش مالی باید در آموزش کودکان از پیش دبستانی آغاز شود تا در آینده بتوانیم نتایج آن را مشاهده کنیم.
شریعتی خاطرنشان کرد: باید بستری فراهم شود که آموزش های هوش مالی در صدا و سیما به خصوص در شبکه آموزش به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود چراکه آینده ی کشور در دست کودکان امروز است.
وی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان نیازمند آموزش های مهارتی هستند، افزود: شاید اگر به دلیل کنکور دانش آموزان تنها به دنبال یادگیری تست زنی نبودند امروز شاهد جوانانی با مهارت های بسیار بودیم.
نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانات اخیر خود بر آموزش به کودکان تاکید بسیاری داشته اند بنابراین لازم است برای آموزش و فرهنگ سازی از کودکی برنامه ریزی کنیم.
شریعتی اظهار داشت: در مدارس تنها مباحث مربوط به مصرف به کودکان آموزش داده می شود و جای آموزش در حوزه سواد مالی در مدارس بسیار خالی است.
وی تاکید کرد: برای تمدن سازی نوین جهان اسلام باید موضوعات سواد مالی و هوش مالی را به کودکان آموزش دهیم، همچنین برای گسترش حوزه هوش مالی لازم است این حوزه به موضوع پایان نامه‌ها کارشناسی ارشد و دکتری تبدیل شود.

براساس این گزارش، مجموعه ۲۷ جلدی سواد مالی، مجموعه‌ای از دانش‌ها، مهارت‌ها، گرایش‌ها و رفتارهای مالی است که ارتقای آن، تدبیر مالی و در نتیجه رشد اقتصادی فرد و جامعه را در پی خواهد داشت. بنابراین گزارش در مجموعه ۲۷ جلدی داستان های سواد مالی شامل مهارت های خرج و پس انداز، اعتبار و بدهی، کاریابی و درآمد، سرمایه گذاری، ریسک و بیمه و تصمیم گیری مالی با زبان داستان به کودکان مقطع دوم دبستان آموزش داده می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری