کتاب

حضور در بورس و سرمایه‌گذاری یک کار علمی است و نمی‌توان بدون آشنایی با آن مفاهیم به موفقیت رسید. از آنجا که نمی توان مفاهیم مالی را نادیده گرفت، در این کتاب سعی شده است مطالب به صورت کاربردی و مفید باشد. هدف این کتاب آشنایی شما با همه ابعاد بورس است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، درخصوص این موضوع و ترغیب مردم به سرمایه‌گذاری در بورس نظرات و دیدگاه‌های مختلف و بعضاً متضادی مطرح می‌شود. عده‌ای نجات اقتصاد ایران را در توجه به بورس می‌دانند و گروهی نگران از عواقب و شرایط آینده هستند، هر چند به نظر می رسد باید به هر دو دیدگاه احترام گذاشت و به هر دو توجه کرد، اما با توجه به نقدینگی زیاد موجود در کشور و از طرف دیگر وجود تورم، افراد برای از بین نرفتن ارزش پول خود، اقدام به سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف نظیر خرید سکه، دلار، خودرو یا زمین می‌کنند. اینگونه اقدامات علاوه بر اینکه به تولید کمکی نمی‌کند، خود باعث افزایش تورم در جامعه می شود.

کتاب «بورس در چند دقیقه: مفهوم های کلیدی بورس به زبان ساده» تالیف مصطفی قویدل و مرضیه رضوانی خجسته توسط سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران موسسه نشر شهر در ۴۲۰ صفحه منتشر شده است.

در این کتاب مفاهیم به صورت ساده بیان و به ۲۰۰ موضوع مرتبط پرداخته شده است. این کتاب برای مدیران، دانشجویان رشته های مدیریت، سرمایه گذاران و علاقه مندان به بورس تنظیم شده است.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۷۸۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۴۸۸۰ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری