شمس الدین

سید محمد شمس‌الدین: «تلویزیون بورسی، بستری سهل‌الوصول برای جهت‌دهی اطلاعات صحیح به سرمایه‌گذاران، ارائه تحلیل‌های اصولی و مورد وثوق سازمان بورس و آموزش بورس به همه اقشار مردم است.»

سید محمد شمس الدین، عضو هیات علمی دانشگاه صدا و سیما و از مجریان فنی این طرح در خصوص ضرورت وجود شبکه بورسی به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: در حال حاضر حدود ۱۸ میلیون سهامدار فعال در بازارسرمایه حضور دارند که از این میزان حدود یک میلیون نفر روزانه به معامله سهام در این بازار می پردازند. این افراد همواره نیازمند اطلاعات و اخبار صحیح و در دسترس هستند تا بتوانند تصمیمات درستتری در بازارسرمایه داشته باشند.
 وی اضافه کرد: به طور معمول انتشار اخبار و اطلاعات بورسی در بستر اینترنت انجام می شود، براین اساس تلویزیون بورسی برای سهامدارانی که به اینترنت و امکانات پیشرفته دسترسی ندارند این امکان را می دهد تا به عنوان مرجعی رسمی به اطلاعات موثق، تحلیل درست و اخبار رسمی دسترسی پیدا کنند.
این کارشناس رسانه و اقتصاد عنوان کرد: تلویزیون بورسی از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ (زمان معاملات) به طور زنده از رسانه ملی و همانطور که اشاره شد بدون نیاز به اینترنت، اطلاعات بازار در اختیار سهامداران قرار می دهد تا افرادی که خواستار رصد بازار هستند بتوانند به راحتی، معاملات سهام را مشاهده کنند.
وی تاکید کرد: زمانی که شایعاتی در خصوص بازار پخش می شود، تلویزیون بورسی می تواند به عنوان مرجعی رسمی به شفاف‌سازی در خصوص وقایع این حوزه و نیز انتشار اخبار و اطلاعات لازم در این زمینه بپردازد.
عضو هیات علمی دانشگاه صدا و سیما ادامه داد: کلیه «خبرها» و اطلاعیه‌های بازارسرمایه شامل بورس کالا، بورس انرژی، فرابورس و بورس اوراق به طور رسمی و زنده در این شبکه تلویزیونی پخش خواهد شد.  
وی همچنین ارائه «تحلیل» که یکی از موارد مورد نیاز سهامداران برای سهامداری اصولی در این بازار است را یکی دیگر از موضوعات گنجانده شده در تلویزیون بورسی عنوان کرد.
شمس‌الدین، موضوع «آموزش» صحیح و مورد تایید سامان بورس به عنوان مرجع قانونی بورس کشور را یکی دیگر از موارد در نظر گرفته شده در تلویزیون بورسی مطرح کرد و گفت: این آموزش هم به طور زنده در تلویزیون بورسی پخش می‌شود و هم فایل ویدیویی و مکتوب آن در بسترهایی مانند تلویبیون و IDTV (تلویزیون دیجیتال تعاملی) در دسترس عموم قرار می گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه