کتاب

کتاب «شاگرد بازار: نکاتی برای سرمایه‌گذاری بهتر در بازار سرمایه» تالیف فرشته رسولیان در ۱۰۰ صفحه توسط انتشارات آراد کتاب منتشر شده و اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، نویسنده این کتاب در مقدمه چنین می نویسد: اگر به قفسه کتاب فروشی‌هایی که آثار دنیای مالی را منتشر می کنند، سری بزنید مملو از کتاب هایی در مورد شیوه پیش بینی آینده بازار به روش‌های بنیادی، تکنیکال و ... است، اما پس از ۱۵ سال فعالیت به عنوان تحلیل گر، معامله‌گر و سبد گردان به این نتیجه رسیدم که رمز موفقیت در بازار سهام در تسلط ذهنی- روانی نهفته است.

موفقیت پیوسته نه تصادفی در بازار سهام شامل مجموعه ای از مهارت ها و تجربه ها است که بواسطه دانش تحلیل بازار، مدیریت سرمایه و تسلط ذهنی ایجاد می شود، اما در این بین به نظرم ۸۰ درصد از وزن این موفقیت به مسائل عاطفی و ذهنی معامله‌گر مرتبط است.

بازار سهام متلاطم و هیجان انگیز است و اتخاذ تصمیم درست در شرایط حساس مستلزم تجربه های کهنه است، زیرا تصمیمات خوب از تجربه های خوب بدست می آید و تجربه های خوب از تصمیمات بد. این سیکل اشتباه کنم تا یاد بگیرم باعث ورزیدگی معامله‌گر از منظر ذهنی در سکانس های هیجانی بازار می شود؛ بنابراین اهمیت به مقوله روانشناسی بازار تاثیر چشمگیری بر بلوغ معامله‌گر می شود.

عناوین فصل‌های کتاب عبارتند از: مطالبی که مردم درباره بورس می‌دانند، آنچه بورس به ما یاد می‌دهد، دروغ‌های زشت به رنگ بورس، کارهای کوچکی که انجام می‌دهم.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۷۸۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۸۸۰ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایتhttp://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری