کتاب - کراپ‌شده

فراسوی ترس و طمع، نخستین کتاب جامع درباره مالی رفتاری است که تاثیر اعمال ناخودآگاه و کنش‌های هیجانی را بر تصمیم‌گیری‌های اقتصادی بررسی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، مالی رفتاری مطالعه چگونگی اثرگذاری روان‌شناسی بر مالی است؛ روان‌شناسی مبنای علائم، اهداف و محرک‌های انسانی و همچنین مبنای طیف متنوعی از سوگیری‌های انسانی است که ریشه در توهمات ادارکی، اعتماد به نفس بیش از حد بر قواعد سرانگشتی و عواطف دارند. سوگیری‌ها در سر تا سر چشم انداز مالی وجود دارند و بر سرمایه‌گذاران فردی، سرمایه‌گذاران نهادی، تحلیلگران، استراتژیست‌ها، کارگزاران، مدیران سبدهای مالی  و ... اثر می گذارند.

کتاب «فراسوی ترس و طمع: درک مالی رفتاری و روان شناسی سرمایه گذاری» تالیف هرش شفرین ترجمه مهدی ملک پور توسط انتشارات دنیای اقتصاد در ۵۶۱ صفحه منتشر شده است. این کتاب درباره تشخیص تاثیر روان شناسی بر فرد، بر دیگران و در مقیاس بزرگتر بر محیط مالی است.

فراسوی ترس و طمع، نخستین کتاب جامع درباره مالی رفتاری است که تاثیر اعمال ناخودآگاه و کنش های هیجانی را بر تصمیم گیری های اقتصادی بررسی می کند. در این کتاب، تاثیر انگیزش های روانی بر کنش های اقتصادی بررسی و نشان داده شده است که پاره ای توهم های ادراکی مانند اعتماد به نفس بیش از حد، کسانی را به سودای غلبه بر بازار گرفتار می کند و تمنای ثروتمند شدن از طریق سیطره بر کارکردهای بازار، آنان را به ورطه هولناک خطای محاسبه می کشاند.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۷۸۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۸۸۰ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایتhttp://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test