مناظره

نخستین مناظره انتخاباتی امریکا موجب ریزش شاخص ها و قدرت گرفتن ین و دلار در بازارهای جهانی شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، نخستین منظره انتخاباتی آمریکا در صبح امروز به وقت تهران با رویارویی دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه و جو بایدن از حزب دموکرات برگزار شد.

در این مناظره انتخاباتی موضوعاتی نظیر جایگزین قاضی درگذشته دیوان عالی آمریکا، روث بیدر گینزبرگ، بیمه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون‌به‌صرفه )اوباما کر)، بحران شیوع کرونا و تاثیر اقتصادی آن و واکسن کووید ۱۹، بحران تبعیض نژادی، اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ، تغییرات اقلیمی و پذیرش نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ به برخورد شدید دو نامزد انتخاباتی منجر شد و جو بایدن در مقطعی ترامپ را «دلقک» نامید.

به این ترتیب، خروج سرمایه گذاران از بازار سهام از ترس اتفاقات آتی در مناظرات بعدی، موجب استقبال بیشتر به سرمایه گذاری در بازار طلا شد.

در بازارهای آسیایی نیز، شاخص آسیا پاسفیک ۰.۲ درصد منفی شد و شاخص اصلی بورس هنگ کنگ نیز با رشد ۰.۸ درصدی رو به رو شد در حال که شاخص نیکی ژاپن ۱.۵ درصد منفی شد و شاخص اس اند پی استرالیا نیز ۲ درصد افت کرد .

هانس پترسون، مدیر سرمایه گذاری شرکت سب در این خصوص اظهار داشت: نوسان در بازارها با شروع کارزارهای انتخاباتی آغاز شد و به نظر می رسد تا پس از  انتخابات این لرزه های کوچک و بزرگ سیاسی بر بدنه بازارها تأثیر بسزایی داشته باشد.

از سوی دیگر، شاخص های آتی ایالات متحده نیز در معالات امروز با روند کاهشی رو به رو شدند و شاخص اس اند پی در این میان افت ۰.۶ درصدی داشت و نزدک و داوجونز نیز هرکدام با افت ۱ درصدی معاملات را آغاز کردند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test