نفت

قیمت نفت در معاملات روز جمعه در پی انتشار خبر ابتلای رئیس جمهور آمریکا و بانوی اول کاخ سفید به ویروس کرونا با افت بسیار شدیدی همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت برنت در پی توئیت اخیر ترامپ مبنی بر مثبت شدن تست کرونای وی، با افت یک دلار و ۴۷ سنتی به هر بشکه ۳۹ دلار و چهار سنت معامله شد.

بر اساس این گزارش، قیمت نفت برنت در واپسین ساعات معالماتی در روز جمعه با افت ۳.۶ درصدی به هر بشکه ۳۹ دلار و چهار سنت رسید در حالی که قیمت نفت آمریکا با افت ۳.۵ درصدی به هر بشکه ۳۷ دلار و ۳۲ سنت داد و ستد شد.

به این ترتیب، شاخص میانگین نفت آمریکا در یک هفته کاری گذشته، افت ۶ درصدی داشته است و شاخص میانگین نفت برنت نیز با افت ۷ درصدی ، یک هفته کاری گذشته را پشت سر گذاشته است.

کارشناسان معتقدند قیمت نفت پیش از اعلام مثبت شدن تست کرونای دونالد ترامپ نیز، تحت تاثیر ابهامات تصویب بسته حمایتی کاخ سفید روند کاهشی داشته است.

در این بین، نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در ماه سپتامبر ۱۶۰ هزار بشکه در روز نسبت به ماه آگوست افزایش پیدا کرده است. این افزایش عمدتا نتیجه عرضه بیشتر از سوی لیبی و ایران بوده که از مشارکت در توافق کاهش تولید اوپک پلاس معاف هستند.

تولید نفت لیبی پس از رفع محاصره تاسیسات نفتی این کشور از سوی ارتش ملی لیبی، سریعتر از انتظار تحلیلگران احیا شده و به ۲۷۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده است. یک منبع آگاه در این خصوص به رویترز گفت: لیبی فعالیت صادرات نفت را تسریع کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test