آموزش

مرکز مالی ایران با بهره‌گیری از تجارب پیشین و با عنایت به استقبال گسترده مخاطبین از دوره نخست آمادگی آزمون اصول بازار سرمایه و اثربخشی آن و نیز با توجه به تقاضای علاقه‌مندان، اقدام به برگزاری دومین دوره کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ( سنا) ، با گسترش بازار سرمایه و وجود صدها شرکت بورسی و نهادهای مالی که مبین پتانسیل مناسب بازار برای جذب کارشناسان آینده‌ساز است بسیاری از افراد فعال در این حوزه بیش از پیش جویای کسب جایگاه شغلی در نهادهای بازار سرمایه هستند و بسیاری از علاقه‌مندان و فارغ‌التحصیلان می‌توانند آینده شغلی خود را در این بازار جستجو کنند.

 مطابق مقررات بازار سرمایه، تصدی برخی از سمت‌ها در نهادهای مالی مانند شرکت‌های کارگزاری، سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های مادر، شرکت‌های تامین سرمایه ، پردازش اطلاعات مالی ، مشاور سرمایه‌گذاری و دیگر نهاد های مالی و اعطای مجوز برخی فعالیت‌ها به این نهادها منوط به اخذگواهینامه‌های حرفه ای بازار سرمایه خواهد بود. آزمون این گواهینامه‌ها با هدف ارتقای سطح تحلیل، دانش تخصصی و صلاحیت حرفه‌ای فعالان بازار سرمایه و در راستای ایجاد بازاری کارآمد طراحی شده‌اند و دربردارندۀ مزایای متنوعی برای داوطلبان، کارفرمایان و جامعه است.

 یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین این گواهینامه‌ها مدارک اصول بازار سرمایه است که با همت مرکز مالی ایران مسیر اخذ آن برای داوطلبان این آزمون هموار شده است. دوره‌ آمادگی آزمون اصول بازار سرمایه از ۱۹ مهر تا ۱ آذر ماه سال جاری به صورت آنلاین و با ۱۷ ساعت افزایش نسبت به دوره قبل؛ طی یک دوره ۱۰۰ ساعته با بهره‌گیری از اساتید مجرب بازار سرمایه برگزار می‌شود.

این دوره همراه با کتب و جزوات مورد نیاز خواهد بود و در صورت نیاز داوطلبین در پایان دوره، ویدئوهای آموزشی آن تا زمان آزمون در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

 در این دوره همچنین زمانی مشخص برای بیان نکته‌های مهم و تست‌های مربوط برای آمادگی هرچه بیشتر آزمون در انتهای هر مبحث اختصاص داده شده است تا بدین‌ترتیب مشارکت‌کنندگان بتوانند سوالات و ابهامات درسی خود را مطرح کرده و از راهنمایی‌هایی استاد مربوط بهره‌مند شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام می‌توانید به سایت مرکز مالی ایران به نشانی www.ifc.ir مراجعه یا با شماره های ۶۶۷۲۴۳۴۳ و ۶۶۷۲۴۵۴۵ _۰۲۱ تماس بگیرید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری