کانون کارگزاران

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار،  آمار پرونده‌های مورد بررسی در واحد کمیته سازش این کانون را در شهریور ۹۹ اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و بر اساس این گزارش از ابتدا تا انتهای شهریورماه سال جاری، در ابتدای ماه ۶۱ پرونده در جریان رسیدگی بوده و در طول ماه تعداد ۱۶۴ پرونده وارده و ۵۲ پرونده مختومه اعلام شده  و در انتهای شهریورماه ۱۷۳ پرونده در جریان رسیدگی بوده است.

از سوی دیگر تعداد دعاوی وارده بر مبنای بورس مربوطه در این گزارش به شرح زیر است:

از ابتدای ماه و از مجموع ۳۹ پرونده، تعداد ۴۶ شکایت در ارتباط با بورس اوراق بهادار، ۱۱۷ پرونده مرتبط با فرابورس و ۱ پرونده در ارتباط با بورس کالا بوده است. همچنین از مجموع ۱۶۴ دعاوی وارده تعداد ۴۱ پرونده مرتبط با کارگزاران و ۱۲۳ پرونده در ارتباط با ناشران بوده است.

در نهایت موضوعات مورد شکایت بر مبنای گزارش فوق در یک‌ماهه اخیر مواردی از قبیل مطالبه خسارت ناشی از اختلال در سیستم آنلاین کارگزاری، مطالبه خسارت ناشی از معامله بدون درخواست، رفع فریز سهام و مطالبه خسارت ناشی از آن، عدم انجام درخواست مشتری و مطالبه سود اوراق بهادار، مطالبه وجه ناشی از بدهی معاملاتی مشتری، مطالبه خسارت ناشی از عدم تحویل کالاو... بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های کارگزاران و نهادهای مالی