کد خبر 68103
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
بازار

بازارهای آسیایی در معاملات دومین روز کاری هفته با روند افزایشی همراه شدند در حالی که دونالد ترامپ از بیمارستان مرخص شد و چشم انداز بسته محرک مالی در آمریکا نیز مثبت ارزیابی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازارهای جهانی در معاملات امروز در پی امیدواری نسبت به بسته محرک مالی آمریکا و همچنین ترخیص رئیس کاخ سفید از بیمارستان، با روند افزایشی همراه شدند .

بر اساس این گزارش، شاخص یورواستاکس در این بین با رشد ۰.۲ درصدی رو به رو شد و شاخص آتی داکس نیز ۰.۲ درصد افزایش داشت در این بین شاخص آتی فوتسی لندن هم ۰.۰۶ درصد روند افزایشی را در پیش گرفت.

شاخص های آتی وال استریت هم در پی بهبودی نسبی رئیس دولت آمریکا با روند صعودی همراه شدند و در سوی دیگر قیمت طلا، اوراق قرضه و دلار در مدار نزولی حرکت کردند.

روز گذشته دونالد ترامپ پس از گذراندن دوره سه روزه در بیمارستان به محل کار خود در کاخ سفید بازگشت. وی حال خود را خیلی خوب اعلام کرد اما پزشکان معتقدند هنوز جای نگرانی باقی است.

به این ترتیب، شاخص آسیا پاسفیک با رشد ۰.۶ درصدی همراه شد و شاخص اصلی بورس هنگ کنگ نیز با رشد ۰.۷ درصدی معاملات را ادامه داد در حالی که شاخص نیکی ژاپن ۰.۵ درصد مثبت شد.

تای هو، مدیر تحقیقات بازار موسسه مالی جی پی مورگان دراین خصوص اظهار داشت: بازار نگران این است که آیا کنگره طرح بسته محرک مالی را قبول می کند یا خیر، از طرفی نگرانی از وضعیت سلامتی رئیس جمهور آمریکا و ادامه روند انتخابات این کشور در نیز هالیه ای از ابهام است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
test