اصولیان

حجم نقدینگی موجود و همچنین رشد قیمت های جهانی در کنار نوسان نرخ برابری دلار، همگی عواملی برای تداوم روند صعودی بازار سرمایه به شمار می رود.

علی اصولیان، مدیرعامل شرکت سبدگردان الماس در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، با بیان مطلب بالا گفت: انتخابات امریکا و نرخ برابری ارز یکی از عواملی است که می تواند بر میزان فروش محصولات شرکت های صادرات محور و همچنین روند قیمت ها اثرگذار باشد، اما در مجموع نمی تواند جهت و روند کلی بازار را تغییر دهد.

وی در ادامه افزود: نگاهی به حجم نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه طی چند ماه اخیر، نشان می دهد که در صورت ثبات شرایط، امکان رشد بیشتر و ماندگارتر فراهم است.

مدیرعامل سبدگردان الماس اظهار داشت: با فروش خوب بعضی از شرکت های بورسی و فرابورسی که به دلایل بالا رفتن نرخ برابری دلار و افزایش میزان فروش ایجاد شده است، می‌توان ادعا کرد عدد فعلی شاخص کف مناسبی برای بازار است و بازار توان رشد حدود ۵۰ درصدی را با حفظ شرایط فعلی دارد.

وی در این خصوص افزود: در این بین می‌توان پیش بینی کرد که در چند ماه آتی شرکت های فلزی، معدنی، پتروشیمی، دارویی، با افزایش قیمت سهام همراه باشند و بانکی ها نیز به واسطه تسعیر نرخ ارز از این بالا رفتن بهره مند می شوند.  البته برخی از سهم های کوچک بازار که از نظر بنیادی مناسب هستند نیز به دلیل رسیدن قیمت ها به ارزش ذاتی، می توانند گزینه های خوبی برای سرمایه گذاری باشند.

اصولیان گفت: در حال حاضر با توجه به نرخ برابری دلار و قیمت خودرو، مسکن و سکه، به نظر می رسد منطقی ترین محل برای سرمایه گذاری، بازار سرمایه باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه