کتاب

کتاب «الفبای بورس» تلاش می‌کند تا در چارچوب بضاعت متن نوشتاری، مفاهیم کلیدی و الزامات فعالیت در بازار سرمایه را با بیانی ساده و در عین حال علمی، برای مخاطبان عام این حوزه تشریح کند. مهمترین ویژگی این نوشتار بیان ساده در تبیین مفاهیم پیچیده و بعضاً دشوار بازار سرمایه است؛ همچنین تشریح فرآیندهای جاری و ساز و کارهای عملیاتی بورس از جمله ویژگی‌های این کتاب به شمار می‌آید.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، تامین مالی همواره یکی از دغدغه‌های کلیدی فعالان عرضه اقتصاد به شمار رفته و از همین رو با توسعه و رشد فعالیت های اقتصادی، توسعه چشمگیر روش های تامین مالی نیز رخ داده است. از همین منظر، بازارهای مالی نیز در رشدی خیره کننده تلاش کرده‌اند تا همگام با این فرایند شتابان باشند. ارتباط متقابل و همبستگی معنادار بازار پول و سرمایه نیز در همین چارچوب مفهومی قابل تحلیل است؛ اما این مهم تحقق نخواهد یافت مگر آنکه دانش مورد نیاز برای فعالیت در عرصه های مذکور فراهم شده و در بستری نظام مند گسترش یابد. افزایش فزاینده سهم تامین مالی بنگاه های اقتصادی از محل بازار سرمایه در اقتصاد ایران طی چند سال اخیر به ویژه طی سال ۱۳۹۸ و ماه‌های نخست سال ۱۳۹۹ نویدبخش رشد و تعمیق این بازار است؛ اما آنچه که به عنوان مخاطره بنیادی در این خصوص قابل تامل است، فقدان دانش مورد نیاز در خصوص مفاهیم بنیادی و سازوکارهای عملیاتی این بازار است.

کتاب «الفبای بورس راهنمای ورود به بازار سرمایه» تالیف حسن قاسمی و بتول جوریان توسط انتشارات آراد کتاب در ۱۹۱ صفحه منتشر شده است. این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

شایان ذکر است، این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۷۸۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۸۸۰ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین‌تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری