مصباحی

غلامرضا مصباحی مقدم با اشاره به لزوم جلوگیری از تقاضاهای کاذب ارزی، گفت: پمپاژ ارز توسط بانک مرکزی مفید است، زیرا باید بازار ارز مدیریت شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، غلامرضا مصباحی مقدم، نماینده سابق مجلس و رییس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره عرضه اسکناس دلار در بازار و نبود متقاضی واقعی با وجود رشد قیمت ها، گفت: به نظر می‌رسد دارندگان ارز مایل نیستند به راحتی قیمت آن را کاهش دهند. اصطلاحی در اقتصاد است که براساس آن به این وضعیت "چسبندگی قیمت‌ها" گفته می‌شود به این معنا زمانی که قیمت بالا رود حالت چسبندگی پیدا می‌کند، بنابراین در پایین آمدن مقاومت نشان می‌دهد.  

وی درباره پمپاژ ارز از سوی بانک مرکزی بیان کرد: این کار بانک مرکزی طبعا مفید است زیرا باید بازار ارز را مدیریت کند. البته مهم تر از آن این است که تقاضاها را مدیریت کرد و به هر تقاضایی پاسخ مثبت نداد.

این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در این رابطه به تقاضای تبدیل ریال به دلار و سایر ارزها اشاره کرد و افزود: تقاضا برای تبدیل ریال به دلار و سایر ارزها کاملا غیرمعقول است. همین طور طلب خروج ارز از کشور که خروج سرمایه تلقی می‌شود، نباید مورد تایید واقع شود.

رییس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در ادامه تصریح کرد: در کنار اینکه باید مانع چنین تقاضاهایی شد، اختصاص ارز را  به کسانی باید در نظر گرفت که در صدد وارادات کالاها، خدمات و فن‌آوری هستند یا قصد سفر به خصوص برای معالجه دارند، همچنین ارز دانشجویان ایرانی خارج از کشور  باید تامین شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها