نعیمی

قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان در مهر ماه با حمایت خود بالغ بر ۷۰۰۰ میلیارد تومان سهم از بازار سرمایه جمع آوری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی قائم مقام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران که درباره شایعات و گمانه زنی ها پیرامون فعالیت ایمیدرو در بورس و شائبه عدم حمایت این سازمان از بازار سرمایه به رغم جلسه مشترک اخیراً برگزار شده با مدیران سازمان بورس و نمایندگان مجلس توضیح داد: ایمیدرو؛ چون یک سازمان دولتی است نمی تواند مستقیما خرید و فروشی در بازار سرمایه داشته باشد، اما همه شرکت های مرتبط با ایمیدرو از جمله ملی مس، فولادمبارکه، گل گهر، چادر ملو، فولاد خوزستان، گهر زمین، فولاد خراسان، فولاد هرمزگان و... ملزم به ایجاد صندوق بازارگردانی شده اند و این صندوق های بازارگردانی ایجاد هم شده اند و برآیند فعالیت این صندوق های بازارگردانی به ثبت ۷۰۰۰ میلیارد تومان خرید سهام در مهر ماه منتج شده است.

وی با بیان این که حجم فروش سهام در این روزهای بازار بورس بسیار غیرعادی است، تاکید کرد: در گزارش ۶ ماه شرکت ها دیدید که همه ی شرکت ها عملکرد مثبت و چشمگیری را از خود به نمایش گذاشتند، اما به دلیل عدم اعتماد سهامدار، همچنان ذائقه فروش بر ذائقه خرید سهم در بازار غلبه می کند و در نهایت این رفتار هیجانی سرمایه گذاران سبب شده، بعد از هر خریدی فروشنده جدیدی در نمادهای مورد حمایت پیدا شود و دلیل عدم تعادل در این نمادها بیشتر به میزان اعتقاد سرمایه گذار به کلیت بازار بستگی دارد و نه حمایت هایی که صورت گرفته و می گیرد.

این مقام اجرایی به سرمایه گذاران بازار سرمایه توصیه کرد : دنباله روی شایعات نباشند و هنگام تصمیم گیری در خصوص سهام خود، به میزان سوددهی و وضعیت بنیادی این شرکت ها توجه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها