صنعت  و معدن صنعت و معدن

ارزش فروش ۷۴ شرکت معدنی و صنایع معدنی در هفت ماه ابتدای امسال با رشد ۳۷ درصدی از ۱۴۹.۴هزار میلیارد تومان عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایمیدرو، از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه سال ۹۹ به ترتیب شرکت های فولاد مبارکه با فروش ۳۴ هزار میلیارد، ‌ملی صنایع مس با ۱۹.۴ هزار میلیارد، فولاد خوزستان ۱۵.۱ هزار میلیارد، گل گهر با ۱۲.۲ هزار میلیارد و چادرملو با ۱۰ هزار میلیارد تومان جایگاه اول تا پنجم را در اختیار گرفتند.

پس از این شرکت ها، ذوب آهن اصفهان با ۹.۴ هزار میلیارد، کاوه جنوب کیش با ۵.۵ هزار میلیارد تومان، فولاد هرمزگان با ۵.۳ هزار میلیارد، فولاد خراسان با ۳.۷ هزار میلیارد و شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) با ۳.۵ هزار میلیارد تومان در رتبه های ششم تا دهم ایستادند.

رشد ۳۷ درصدی ارزش فروش در ۷ ماهه سال ۹۹

در ماه هفتم امسال ارزش فروش این تعداد شرکت به ۳۰.۴ هزار میلیارد تومان رسید. این رقم ۷۶درصد بیش از میزان فروش ماه مشابه سال گذشته بوده است.

در این ماه شرکت های فولاد مبارکه با ۶.۷ هزار میلیارد، ملی صنایع مس با ۳.۲ هزار میلیارد، فولاد خوزستان ۳.۸ هزار میلیارد، چادرملو ۲.۵ هزار میلیارد تومان و گل گهر با ۱.۸۶ هزار میلیارد در رتبه های اول تا پنجم از نظر شاخص فروش قرار گرفتند.

در این فهرست شرکت های ذوب آهن با ۱.۸۵ هزار میلیارد، کاوه جنوب کیش با ۱.۲ هزار میلیارد، گهرزمین با ۱.۱ هزار میلیارد، فولاد هرمزگان با ۱.۹ هزار میلیارد تومان و فولاد خراسان با ۹۸۰ میلیارد تومان در جایگاه ششم تا دهم شرکت های پرفروش از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه ۹۹ قرار گرفتند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها